İZMİR 4. İCRA DAİRESİ  MÜDÜRLÜĞÜ

Karabağlar'da 60 m² daire icradan satılıktır

İZMİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00995861
Şehir : İzmir / Karabağlar
Semt-Mahalle : BASIN SİTESİ MAH. / HATAY
Oda Sayısı : 2+1
: 60
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 15.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/9068 Esas
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.06.2019 14:35
İkinci Satış Günü
:
24.07.2019 14:35
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR 4. İCRA DAİRESİ
2017/9068 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :İzmir İli, Karabağlar İlçesi, 8231 Ada, 3 Parsel, Basın Sitesi , 2. Kat , 11 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı taşınmaz 3 bodrum + zemin+3 normal katlı betonarme karkas binanın tapuya göre 2. kat mevcutta bina arsasında bulunan kot farkından dolayı meskenin bina giriş cephesi ve dış kapısına bulunduğu konuma göre dükkan (zemin) +3. kat 11 nolu bağımsız bölüm cinsi dairedir. Isınma doğal gazla sağlanmaktadır. Mesken 2 oda , salon , antre, koridor , mutfak, banyo+ wc , wc, ve biri panjurlu kapalı olmak üzere 3 adet balkondan oluşan kullanıma sahiptir. Salon,tüm oda tabanları ve koridor laminant parke, mutfak yerleri seramik döşemedir. Duvarlar salon saten, tavanlar kartonpiyerlidir. Mutfak hazır mutfaktır. Banyo klozetli, duşakabin ve hilton lavaboludur. Pencereler ısı camlı pvc , iç kapılar ahşap kapı , girişi kapısı çelik kapıdır. Dairenin karanlık odası bulunmamaktadır. Planlı alanlar tip imar yönetmeliğine göre net 60m2 kullanım alanına sahiptir.
Temel belediye ve kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. (yol , toplu taşıma, elektrik , çöp toplama , belediye , şebeke suyu, kanalizasyon, PTT hizmetleri vs)
İzmir Valilik ve kent merkezine 5.9 km, Karabağlar Belediyesine 4.3 km, Göztepe Vapur İskelesine 3.1 km., en yakın deniz kıyısı yürüyüş alanına 1.3 km., büyük avmlere 5,0km., Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine , Susuz Dede Parkına , Adnan Mazıcı İlkokuluna vb eğitim kurumlarına DEÜ İlahiyat Fakültesi kampüsüne yürüyüş mesafesindedir.
Taşınmazın konumu , ikamet edenlerin önemli kurum ve kuruluşlara , sosyal imkanlara ulaşma açısından 1. dereceden merkezi sayılabilecek bir yerleşim alanında olduğu, ulaşım için metro istasyonu, vapur iskelesi ve otobüs duraklarına yürüyüş mesafesindedir.
Adresi : Basın Sitesi Mahallesi, 172/2 Sokak , Has Gül Apt. , Blok No:2 Kat: 2 Daire 11 Karabağlar /İzmir
Yüzölçümü :60 m2
Arsa Payı :6/111
İmar Durumu :8231 Ada, 3 parsel imar planına göre ''Konut alanına '' isabet etmekte olup , imar hattı tahakkukundan sonra imar hatları gerisinde ayrık nizam 4 kat konumdadır.
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 13/05/1983 tarihinde yönetim planına geçilmiştir.
1. Satış Günü : 24/06/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 24/07/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/9068 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR