SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karabük/Eflani'de 3+1 daire icradan satılıktır (Çoklu satış)

SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00994446
Şehir : Karabük / Eflani
Semt-Mahalle : ÇELEBİLER MAH. / EFLANİ
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 13.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/389 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
155,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.07.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
30.07.2019 11:00
Satış Yeri
:
Safranbolu İcra Müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAFRANBOLU
İCRA DAİRESİ
2018/389 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karabük İl, Eflani İlçe, Çelebiler Mahallesi 374 Ada, 2 Parsel zemin kat 1 No.lu Bağımsız Bölümde kayıtlı mesken vasıflı taşınmazın bulunduğu bölgede alt yapı hizmetleri tam olarak sağlanmıştır. İlçe merkezine ve camiye yürüme mesafesindedir. Mantolama yapılmıştır. Asansör yapılmış ancak çalıştırılmamış olup çevre düzenlemesi de kısmen yapılmıştır. Merdivenler renkli mermerdir. Merdiven korkulukları yapılı değildir. 3 Oda + Salon + Mutfak + WC +Banyo + Balkon dan ibarettir. Yaklaşık 130 m2 kullanım alanına sahiptir. Ön cephede yer almaktadır. Balkonları açıktır. Odaların ve salonun zemin kaplaması laminat parke , duvarları ve tavanları saten alçı üzerine boyalıdır. Kartonpiyer ve tavan ışık göbekleri yapılıdır. Mutfak zemini seramik duvarları ve tavanları saten alçı üzerine boyalıdır. Mutfak tezgahı mermerit , tezgah üstü cam mozaik , alt ve üst dolapları yenidir. Isınma sistemi merkezi kalorifer olup tesisat kolektör bağlantıları yapılmıştır.
Adresi : Karabük İli Eflani ilçesi Çelebiler Mahallesi Pınarbaşı mevkii
Yüzölçümü : 942,12 m2
Arsa Payı : 3/36
İmar Durumu : Ayrık nizam 4 katlı konut alanında TAKS=0,40 ve KAKS=1,60
Kıymeti : 155.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 03/07/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 30/07/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Safranbolu İcra Müdürlüğü
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karabük İl, Eflani İlçe, Çelebiler Mahallesi 374 Ada, 2 Parsel 3.kat 12 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı mesken vasıflı taşınmazın bulunduğu bölgede alt yapı hizmetleri tam olarak sağlanmıştır. İlçe merkezine ve camiye yürüme mesafesindedir. Mantolama yapılmıştır. Asansör yapılmış ancak çalıştırılmamış olup çevre düzenlemesi de kısmen yapılmıştır. Merdivenler renkli mermerdir. Merdiven korkulukları yapılı değildir. 2 Oda + Salon + Mutfak + WC +Banyo + Balkon dan ibarettir. Yaklaşık 105 m2 kullanım alanına sahiptir. Arka cephede yer almaktadır. Balkonları açıktır. Odaların ve salonun zemin kaplaması laminat parke , duvarları ve tavanları saten alçı üzerine boyalıdır. Kartonpiyer ve tavan ışık göbekleri yapılıdır. Mutfak zemini seramik duvarları ve tavanları saten alçı üzerine boyalıdır. Mutfak tezgahı mermerit , tezgah üstü cam mozaik , alt ve üst dolapları yenidir. Isınma sistemi merkezi kalorifer olup tesisat kolektör bağlantıları yapılmıştır.
Adresi : Karabük İli Eflani ilçesi Çelebiler Mahallesi Pınarbaşı mevki
Yüzölçümü : 942,12 m2
Arsa Payı : 2/36
İmar Durumu : Ayrık nizam 4 katlı konut alanında TAKS=0,40 ve KAKS=1,60
Kıymeti : 135.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 03/07/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 30/07/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Safranbolu İcra Müdürlüğü
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/389 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/05/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR