SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karabük/Safranbolu'da 3+1 daire icradan satılıktır

SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00969453
Şehir : Karabük / Safranbolu
Semt-Mahalle : BAĞLARBAŞI MAH. / SAFRANBOLU
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 26.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/265 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
17.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
Safranbolu Adalet Sarayı -Safranbolu İcra Dairesi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAFRANBOLU
İCRA DAİRESİ
2018/265 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karabük İl, Safranbolu İlçe, Bağlarbaşı Mahallesi 565 Ada, 54 Parsel, A Blok 2.kat 5 No.lu Bağımsız Bölüm de kayıtlı mesken vasıflı taşınmazda asansör olmayıp mantolama ve çevre düzenlemesi yapılıdır. Binanın giriş kapısı ferforje demir, merdiven kaplaması ve duvarları mermer, korkuluklar ve küpeştesi alüminyumdur. 3 oda +Salon+Mutfak+WC+Banyo ve 2 Balkondan ibarettir. Brüt alanı 140 m2 olup, daire net kullanım alanı 120 m2 dir. Binanın son katında yer almaktadır. :Balkonları kapalı, dış kapısı çelik ,iç kapıları ahşap ve pencereleri ahşap görünümlü ısı yalıtımlı pvc dir. Isıtma sistemi doğal gaz yakıtlı kombi radyatördür. Mutfak zemini seramik, tezgah granit,tezgah üstü fayans, dolapları yeni yapılıdır. Odaların zemin kaplaması laminat parke, duvarlar saten alçı üzerine boyalıdır. Her türlü alt yapı ve sosyal imkanlardan yararlanır. Kaymakamlık, Belediye binası ve çarşı merkezine yakındır. Meskun mahaldedir. Binanın bulunduğu muhitte birçok toplu konut projeleri yer almaktadır. Ulaşımı kolaydır. Toplu taşıma araçları yakınından geçer.
Adresi : Karabük İli Safranbolu İlçesi Bağlarbaşı Mah. Eriklik mevki Hacı Hafız sok.Bilen Sitesi A Blok
Yüz ölçümü : 2.526,07 m2
Arsa Payı : 1/21
İmar Durumu : Ayrık Nizam 3 katlı konut alanında TAKS = 0,20 ve KAKS=0,60
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 20/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 17/06/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Safranbolu Adalet Sarayı -Safranbolu İcra Dairesi -
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/265 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/03/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR