SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karabük/Safranbolu'da dubleks mesken icradan satılıktır

SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00977953
Şehir : Karabük / Safranbolu
Semt-Mahalle : ESENTEPE MAH. / SAFRANBOLU
: 170
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 09.04.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1361 ESAS
Muhammen Bedeli
:
290,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
25.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
Safranbolu İcra Müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAFRANBOLU
İCRA DAİRESİ
2018/1361 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karabük İl, Safranbolu İlçesi Tokatlı köyü 224 Ada, 13 Parsel 2 No.lu Bağımsız Bölümde kayıtlı dubleks mesken vasıflı taşınmaz. Her türlü Belediye altyapı ve üst yapı imkanlarından yararlanır, manzarası iyi, ancak ulaşımı zordur. Kuzey cephededir. Her katta 2 daire vardır. Dava konusu meskenin bulunduğu bina, Bodrum + Zemin + 3 kat olmak üzere toplamda 5 kat olarak inşa edildiği, dış cephesine dekoratif mantolama yapıldığı, asansörünün yapıldığı ancak henüz çalıştırılmadığı, bina dış kapısının alüminyum, merdiven kaplamalarının renkli mermer korkuluklarının alüminyum olduğu ve çevre düzenlemesinin kısmen yapıldığı görülmüştür. Dairenin girişi çelik kapılı, diğer kapılar panel kapıdır. Odalarda ve salondaki zemin kaplaması laminant parke olup, duvarlar saten alçı üzerine boyalıdır. WC ve Banyo ayrı mahallerde olup, zemini seramik, duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Tavanlar sıvalı ve boyalıdır. Pencereler beyaz PVC ısı cam çerçeveli, balkonlarının açık olduğu görülmüştür. Isıtma sistemi doğal gazlıdır. Kombi yeri bırakılmıştır, kombisi yoktur. Bodrum ve zemin kat olması sebebiyle ısı yönünden olumsuzdur. Mutfak tezgahının granit, tezgah üstünün cam mozaik ve dolaplarının yeni yapılı olduğu, zemin kaplamasının laminant parke kaplı olduğu görülmüştür. Hali hazırda boş vaziyettedir. Taşınmaz 170 m2 kullanım alanlı 3 B yapı grubuna dahildir.
Adresi : Esentepe Mahallesi Şahin Apt. Zemin Kat No:2 Safranbolu / Karabük
Yüz ölçümü : 668,12 m2
Arsa Payı : 4/20
İmar Durumu : Safranbolu Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce yazılan 29/11/2018 tarih ve 5462 sayılı yazısında, kıymet takdirine konu edilen parselin Ayrık Nizam 4 Katlı konut alanında kaldığı, TAKS=0,25 ve KAKS=1,00 yapılaşma şartlarına sahip olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 290.000,00 TL ( Taşınmaz İpotekli olup ; ipotek alacaklısı 195.773,73 TL. nin altında satışa muvafakat etmediğinden satış 195.773,73 TL. + Satış masrafı üzerinden yapılacaktır)
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 30/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 25/06/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Safranbolu İcra Müdürlüğü -
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1361 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR