KARACABEY İCRA DAİRESİ

Karacabey/Sırabademler'de 70 m² daire icradan satılıktır

KARACABEY İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01068348
Şehir : Bursa / Karacabey
Semt-Mahalle : SIRABADEMLER MAH. / KARACABEY
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Soba
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

OLAY 18.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/81 ESAS
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.12.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
15.01.2020 09:30
Satış Yeri
:
KARACABEY ADLİYESİ 2.KAT TOPLANTI SALONU- KARACABEY/BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KARACABEY İCRA DAİRESİ


2019/81 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Bursa ili, Karacabey ilçesi, Sırabademler mah.,Sırabademler mevkii, 240 ada, 20 parsel numarada , altında deposu olan kargir ev vasfında ,zemin kat 2. No.lu bağımsız bölümde kayıtlı MESKEN vasfında tapuya kayıtlı taşınmazın tamamı
Bilirkişiler tarafındankeşif tarihi itibari iletaşınmaza ilişkin olarakbilgilerin"....taşınmaz Sırabademler mah. Hakan Sepetçi sokak, no: 33 adresinde Zemin katta 2 no.lu mesken vasfındadır.Mesken brüt 70,00 M2 alanlı olup, 2 oda ,hol mutfak ve banyodan ibarettir. Meskende ısınma sistemi sobalı olup, 3/A yapı grubuna girmektedir. Çerçeveler PVC esaslı ve çift camlıdır. Duvarlar karasıva üzerine renkli plastik boyalıdır. Hol ve mutfak tabanı seramikle , odalar ise ahşap laminant parke ile kaplıdır. Mevkii konumda olan meskende ikamet edilmektedir. 2007 yılında yapı ruhsatı alınmış olup, söz konusu arsaların değeri günümüz rayiç değerleri ve ekonomik koşullar altında m2 değerinin 2.000,00 TL edeceği tespit edilmiştir. ..."şeklindebildirildiği anlaşılmıştır.
Adresi : Hakan Sepetçi sokak, no: 33 adresinde Zemin katta 2 no Karacabey/Bursa
Yüzölçümü : 252,34 m2
Arsa Payı : 4/24 (Pay/Payda)
İmar Durumu : Konut bölgesinde 4 kata imarlıdır.
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kayıtları gibidir.
1. Satış Günü : 19/12/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 15/01/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : KARACABEY ADLİYESİ 2.KAT TOPLANTI SALONU(SON KAT)-
Karacabey/Bursa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflar ıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/81 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR