ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karaköprü/Akpıyar'da dubleks daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01069201
Şehir : Şanlıurfa / Karaköprü
Semt-Mahalle : AKPIYAR MAH. / KARAKÖPRÜ
Oda Sayısı : 5+1
: 270
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 14
Binadaki Kat Sayısı : 14
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 19.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/15648 ESAS
Muhammen Bedeli
:
550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.11.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
18.12.2019 10:15
Satış Yeri
:
ŞANLIURFA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI 1. İCRA DAİRESİ (DAİRE İÇERİSİNDE) ÖZEL ŞANMED HASTANESİ ARKASI HALİLİYE / ŞANLIURFA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ
2018/15648 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :Şanlıurfa İli, Karaköprü İlçesi, Karaköprü Mahallesi, 5283 Ada, 1 Parsel, A-1 Blok, 14. Kat, 27 Nolu Bağımsız Bölüm. Değerlemeye konu ana gayrimenkulün bulunduğu parsel üzerindeki Şehri Hayat Sitesi toplam 9 adet bloktan oluşmaktadır. Değerleme konusu taşınmazın bulunduğu A-1 blok parselin kuzey doğu cephesinde konumlandırılmıştır. Taşınmaz IV A yapı sınıfında, ayrık nizamda, 4 Bodrum + zemin + Asma kat + 14 normal kat olarak proje ve inşa dilmiştir. Binanın 4. bodrum katında sığınak; 3. Bodrum, 2.bodrum katta; 2 adet depo, 1. Bodrum katında 2 adet eklenti depo ve bina girişi; Zemin katta 2 adet asma katlı dükkan + 13 normal katların her birinde 2'şer adet mesken, 14 normal katında 2 adet dubleks mesken bulunmakta olup bina toplam 30 adet bağımsız meydana gelmektedir. Bina girişi batı cephesinden verilmiştir. Dış kapısı demir doğrama olup, merdiven ve merdiven sahanlıkları mermer kaplama olarak inşa edilmiştir. Asansörü ve doğalgazı olan ana gayrimenkulün kapalı otopark alanı bulunmaktadır. Genel olarak kaliteli malzeme ve işçilik ile inşa edildiği gözlenen bina bakımlı durumdadır.A-1 Blok 27 ve 28 No.lu Dubleks Meskenler: Dava konusu taşınmazlardan 14. kat, (27), no.lu dubleks mesken Kuzey-Doğu-Güney cepheli, 14. kat, (18), no.lu dubleks mesken Kuzey-Batı-Güney cephelidir. Taşınmazlar kat irtifakına esas onaylı mimari projesine göre antre, salon, 5 oda, banyo, mutfak, wc/lvb, 3 balkon ve teras hacimlerinden oluşmakta olup, brüt ~ 270 m² alana sahiptir.
Adresi : Akpıyar Mahallesi, 4059 Sok. Şehri Hayat Sitesi A-1 Blok Karaköprü / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 24.524,91 m2
Arsa Payı : 60000/18301632
İmar Durumu : “Konut” lejantlı olan taşınmaz için yapılaşma koşulları; ayrık nizam, 15 kat, E:1.5, olarak belirlenmiştir. Taşınmaz Karaköprü belediyesi sınırları içerisinde yer almakta olup, belediye hizmetlerinden yararlanabilmektedir.
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/11/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 18/12/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : ŞANLIURFA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI 1. İCRA DAİRESİ (DAİRE İÇERİSİNDE) ÖZEL ŞANMED HASTANESİ ARKASI HALİLİYE / ŞANLIURFA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/15648 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR