KARAMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karaman/Merkez'de kargir ev, müştemilatları ve arsası icradan satılıktır

KARAMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040354
Şehir : Karaman / Merkez
Semt-Mahalle : KIRBAĞI MAH. / HİSAR
: 3269
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 22.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3928 Esas
Muhammen Bedeli
:
1,435,366 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
13.11.2019 14:20
Satış Yeri
:
Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARAMAN İCRA DAİRESİ
2019/3928 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karaman İl, Merkez İlçe, 1350 Ada, 290 Parsel, KIRBAĞI Mahalle/Köy, Karaman (Merkez) Kırbağı mahallesi Kocadüz mevkii 1350 ada 290 parselde bulunan kargir ev, ahır, samanlık ve arsası Bahse konu bina güneyı cepheli olup şehir merkezine uzaklığı 3500 metredir. Yapı yaklaşık 30 yıllık olup zemin kat depo(ahır) 120 m²,1.kat mesken 120 m² alanındadır.Yapım özellikleri olarak zemin ve 1.kat birbirinin benzeridir. Isıtma sistemi sobalıdır. 2. sınıf özelliklere sahiptir. 2oda, 1 salon,1 mutfak, 1 banyo meydana gelip ıslak zeminlerin duvarları 80 cm.Fayans, mutfak alt dolapları mevcuttur. Meskenin kapıları ve pencereleri ahşap kaplamadır. Mesken her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. çatı örtüsü ise üst tarafı kremit ile örtülüdür.Sıcak su enerji sistemi mevcuttur.Mevcut evin arka taraflarında 25×6=150 m² ebatlarında 2,5 mt. Yüksekliğinde tek katlı Ahır müştemilatı mevcuttur. Ahır inşaatı briket tuğladan ve taştan meydana gelmiş olup çatı örtüsü ahşap malzeme ile ve üzeri oluklu saç ile Kaba, ince sıva ve boyası yoktur. Yapı yaklaşık 30 yıllıktır. Mevcut Ahır inşaatının yola bakan kısmında adet açık besi ahırı ve yemlik samanlık deposun Toplam olarak 100 m² kapalı alandan meydana gelmiştir. Açık besi ahırlarının yemlik kısımları yığma tuğla olup 2,5 metre yüksekliğinde açık besi ahırı (yemliği) gölgeliği mevcuttur. Ahırın yapım tarzı basit yapıdır. Ayakları ahşaptan meydana gelmiş olup çatı örtüsü oluklu saçtır Kaba,ince sıva ve boyası yoktur. Yaklaşık 30 yıllık bir yapıdır.Yapının bulunduğu arsa üzerindeki yapılardan değerlidir. 3269,07 m² alana sahip olduğu görülmektedir. Şu anda Karaman Belediyesince 18.madde uygulaması yapılmaktadır. Besi alanından çıkarılmış olup mesken alanına dönüşmüştür. Meskenin ve eklentilerinin bulunduğu konum,cephesi alt ve üst yapılardan faydalanması bakımından ve yapım özellikleri dikkate alındığında serbest piyasa rayiçlerinde 1.435.366,00 TL. civarlarında alınıp satılmaktadır.
Yüzölçümü : 3.269,07 m2
Kıymeti : 1.435.366,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 17/10/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 13/11/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3928 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR