BALIKESİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karesi/Atatürk mahallesinde 2+1 daire icradan satılıktır

BALIKESİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01058126
Şehir : Balıkesir / Karesi
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / ATATÜRK
Oda Sayısı : 2+1
: 92
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 28.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/18311 esas
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.10.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
28.11.2019 14:30
Satış Yeri
:
Balıkesir Adliyesi 1. İcra Müdürlüğü Kalemi - BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
1. İCRA DAİRESİ


2018/18311 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Karesi İlçe, 11716 Ada, 1 Parsel, ATATÜRK Mahalle/Köy, Balıkesir İli, Karesi İlçesi, Atatürk Mahallesi, 16 Cilt, 1525 Sayfada, 11716 Ada, Parsel:1'de (Eskisi Atatürk Mahallesi, 3244 ada, 10 Parsel) kayıtlı binada, 2 / 48 Arsa Paylı, A Blok, zemin kat, (4) Nolu bağımsız bölümden ibaret olup, Bağımsız Bölüm Niteliği: Meskendir. Malikin hissesi tamdır. Ana taşınmazın arsası olan 11716 Ada, 1 nolu parselin alanı toplam: 1.223,00 m2 dir.Ana taşınmaz tamamlanmış ve kat mülkiyeti kurulmuştur. Ana taşınmazın vasfı A Blokta bir bodrum bir zemin üç normal katlı onaltı daireli kargir apartman B Blokta bir bodrum bir zemin üç normal katlı sekiz daireli kargir apartman olarak kayıtlıdır.Maltepe Mahallesi, 11716 ada, 1 parsel, Karesi Merkez 1/1000 Ölçekli Revizyon İlave Uygulama İmar Planında Ayrık Nizam Beş Kat (A-5) Ticaret+Konut (TİCK) Alanı tanımlı olup, öm bahçe yapı yaklaşma mesafesi ve yan bahçe yapı yaklaşma mesafesi üç (3) metre olarak belirlenmiştir.Balıkesir İli, Karesi İlçesi,Maltepe Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Aydan Sitesi, A1 Blok, no: 107 adresindeki binada A Blok Zemin Katta, (4) nolu bağımsız bölümdür.Taşınmaz kuzey tarafından geçen Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Güney tarafından geçen Gülizar Sokaka cephesi olan ada içerinde bulunan sitede A'1 blokta zemin katta meskendir. Parsel şekli dikdörtgendir.Parsel yüzeyi hafif eğimlidir.Mevki itibariyle iyidir.Belediye ve imar sınırları içerisinde olup, şehir merkezine kuş uçuşu olarak yaklaşık 2250m. mesafededir.Bulunduğu bölgede yol, su, elektrik, kanalizasyon, doğalgaz, ulaşım, haberleşme çevre temizliği vb. tüm alt yapı hizmetleri tamdır.Yakın çevresinde 4-5 katlı konut binaları ve ve bazı binaların zemin katlarında ufak tefek işyerleri mevcuttur. Sakarya İlköğretim Okulu ana taşınmazın yaklaşık 350.m. güneybatısında, Bilali Habeş Camii ana taşınmazın yaklaşık 95m. kuzeyinde kalmaktadır.Ana taşınmaz parsel üzerindeki B+4 katlı 3 bloklu site bulunmaktadır.Betonarme karkas tarzda 1994 yılında inşa edilmitir. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalı olup, çatı örtüsü ahşap oturtma ve kiremit örtülüdür.Bahçe duvarları mevcuttur.Aparman merdivenleri ve sahanlıklar mozaik kaplama, apartman giriş kapısı çelik ve merdiven korkulukları demir doğramadır. Kıymet takdiri yapılan daire (mesken) zemin kattaki (4) nolu bağımsız bölüm olup takribi kullanım alanı 92,00 m2 dir. Daire iki oda, bir salon, mutfak, banyo, wc hol ve balkonlardan oluşmaktadır.Ön cephe balkonunun camekan ile kapatıldığı gözlenmiştir.Dış pencere doğramaları ısıcamlı plastiktir.Daire giriş kapısı möbleli çeliktir.İç kapıların ahşap, duvarların düz sıvalı ve badanalı, iç tabanların salon ve odalarda laminant parke, ıslak hacimlerde karo seramik kaplama olduğu, mutfak tezgah alınının fayans kaplı, tezgah alt ve üstünde dolaplar bulunduğu banyoda duşakabin, klozet, lavabo olduğu bilgisi alınmıştır.Isınma sistemi doğalgaz kombilidir. Dairede oturan kişi olduğu bilgisi alınmıştır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : ipotek
1. Satış Günü : 30/10/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 28/11/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : BALIKESİR ADLİYESİ 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/18311 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR