KASTAMONU İCRA DAİRESİ

Kastamonu/Merkez'de 1+1 daire icradan satılıktır

KASTAMONU İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01030223
Şehir : Kastamonu / Merkez
Semt-Mahalle : İNÖNÜ MAH. / KUZEYKENT
Oda Sayısı : 1+1
: 36
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Merkezi Sistem
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

KASTAMONU NASRULLAH 25.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1266 ESAS
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat No:Z-16 MERKEZ / KASTAMONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KASTAMONU İCRA DAİRESİ
2019/1266 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri : Kastamonu, Merkez,İnönü Mahallesi 2261 Ada, 69 Parsel, 4. kat 14 nolu bağımsız bölüm.Taşınmaz mimari projesine göre 1 oda, salon, mutfak, banyo hacimleri ile emsal 36m2 ve brüt 42 m2 alana sahiptir. Taşınmaz bina girişine göre sağ-ön orta cephesinde, ışıklık cepheli konumda yer almaktadır. Taşınmazın içerisinde salon ve odaların zeminleri parke yapılmış, antre, hol, ıslak hacimlerde zeminler seramik, mutfakta zeminler seramik kaplamadır. Islak hacimlerde duvarlar fayans kaplı olup diğer tüm hacimlerde duvarlar saten boya kaplamadır. Mutfak dolaplar ve tezgâh monte edilmiştir. İç mahal kapıları ahşap kapıları takılmış,pencereleri ısıcamlı pvc doğrama olup dış kapısı çelik kapıdır. Isınma şekli doğalgazlı merkezi sistem kaloriferli ısıtma sistemidir.Değerleme tarihi itibari ile %100 inşaat seviyeli boş mesken durumdadır.Binanın yıpranma oranı %10 olarak belirlenmiştir. Binanın dış cephesi sıva ve silikon esaslı dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina içinde; zeminlerve merdivenler mermer, duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Asansör kapı,ray, makine dairesi ve kabin montajı yapılmış, paslanmaz boru korkuluk merdiven korkulukları yapılmıştır. Binada ısınma merkezi sistem doğalgaz yakıtlı kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede otopark sorunu bulunmamakta, Altyapı ve teknik hizmetler tamamlanmış olup, taşınmaz bunlardan tam olarak faydalanmaktadır. Taşınmaz il merkezinde bulunan Kastamonu Valilik, İl Kültür Müdürlüğü, Belediye, Defterdarlık, Rektörlük, İl Sağlık Müdürlüğü vb resmi kurumlara, Barutçuoğlu AVM, Kastamonu ticaret ve çarşı merkezine, bankalara ortalama olarak 2700 m mesafededir.
Adresi : İnönü Mah,Orhan Şaik Gökyay Sk,Gençlik Apt,No: 4,K:4,D:14 Merkez / KASTAMONU
Yüzölçümü : 36 m2
Arsa Payı : 66/1540
KDV Oranı : %1
İmar Durumu : Kastamonu Belediyesi 16.11.2011 tarihi onaylı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına göre Bitişik Nizam, Hmax:21,50m, B-7 Konut yapılaşma şartları mevcuttur.
Kıymeti : 90.000,00 TL
1. Satış Günü : 10/09/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 10/10/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat No:Z-16 MERKEZ / KASTAMONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. Tahakuk eden KDV nin Katma Değer Vergisi Genel Uygulama tebliği veilgili mevzuatı uyarınca en geç ihale bedelin tahsil edildiği günü izleyen günün mesai saati bitimine kadar ihale alıcısı tarafından vergi dairesine ödenmediği taktirde ihale kararının kaldırılmasına karar verilecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1266 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR