KASTAMONU İCRA DAİRESİ

Kastamonu/Merkez'de 2+1 daire icradan satılıktır

KASTAMONU İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01061140
Şehir : Kastamonu / Merkez
Semt-Mahalle : BUDAMIŞ KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Oda Sayısı : 2+1
: 110
Bulunduğu Kat : 18
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

KASTAMONU SÖZCÜ 04.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13824 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat No:Z-16 MERKEZ / KASTAMONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KASTAMONU İCRA DAİRESİ
2019/13824 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Kastamonu, Merkez, Budamış köyü, 149 Ada, 11 Parsel, F Blok 18. kat 123 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmazın dış cephesi sıva ve boyası yapılmamış, bina içinde; zeminler ve merdivenler mermer kaplama, duvarlar sıva ve boya yapılmış, asansörlerin kapı, ray, makine dairesi ve kabin montajı yapılmış, merdiven ve balkon korkulukları paslanmaz boru korkuluk yapılmıştır. Binada ısınma merkezi doğalgaz kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır. Satışa konut taşınmaz F Blok 18.normal kat 123 bağımsız bölüm numaralı mesken; mimari projesine göre 2 oda, salon, mutfak, banyo ve 1 balkon hacimleri ile net 100 m2 ve brüt 110m2 alana sahiptir. Taşınmaz binanın F Blok bina girişine göre sağ cephesinde yer almaktadır.Taşınmazın içerisinde salon ve odaların zeminleri parke yapılmış, antre, hol, ıslak hacimlerde zeminler seramik ve duvar fayans kaplamaları yapılmış, duvarlarda sıva ve boya yapılmış, Mutfak dolap ve tezgâhı yapılmıştır. Meskende elektrik, su, kanalizasyon ve merkezi sistem doğalgaz yakıtlı kalorifer tesisatlarının sıva altı tesisatlarının yapıldığı, ahşap oda kapıları ve daire giriş çelik kapısının, pencerelerin mermer denizlikli ve ısıcamlı pvc doğrama takıldığı,armatür ve vitrifiye montajının yapıldığı, değerleme tarihi itibari ile %100 inşaat seviyeli boş mesken olduğu belirlenmiştir. Binada zaman ve kullanıma bağlı oluşmuş %6 yıpranma bulunduğu tespit edilmiştir.Alt yapı olanaklarından istifadesi tam olup, Ulaşım Ankara caddesi üzerinden geçen şehir içi dolmuşlarla kolaylıkla sağlanabilmektedir
Adresi : Budamış Köyü Ankara Caddesi Bilgehan Sokak Şehri Şahane Sitesi F Blok K:18 D:123 Merkez / KASTAMONU
Yüzölçümü : 110 m2
Arsa Payı : 132/76800
KDV Oranı : %1
İmar Durumu : Kastamonu Belediyesi 1/1000 ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planına göre Ayrık Nizam, E:2,10 ve Hmax:Serbest, yola 5m komşu parsele 4m çekme mesafeli Konut yapılaşma şartları olduğu belirlenmiştir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat No:Z-16 MERKEZ / KASTAMONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. Tahakuk eden KDV nin Katma Değer Vergisi Genel Uygulama tebliği veilgili mevzuatı uyarınca en geç ihale bedelin tahsil edildiği günü izleyen günün mesai saati bitimine kadar ihale alıcısı tarafından vergi dairesine ödenmediği taktirde ihale kararının kaldırılmasına karar verilecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13824 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR