KASTAMONU İCRA DAİRESİ

Kastamonu/Merkez'de 3+1 daire icradan satılık (3/8 hisse)

KASTAMONU İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01022288
Şehir : Kastamonu / Merkez
Semt-Mahalle : SARAÇLAR MAH. / AKMESCİT
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KASTAMONU SÖZCÜ 08.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2463 ESAS
Muhammen Bedeli
:
61,875 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat No:Z-16 MERKEZ / KASTAMONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C
KASTAMONU İCRA DAİRESİ
2019/2463 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Kastamonu İl, Merkez İlçe, 237 Ada, 114 Parsel, SARAÇLAR Mahalle/Köy, B Blok Zemin Kat 14 Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmazın özellikleri: Kastamonu İli, Merkez İlçesi, Saraçlar Mahallesi, Hoca Ahmet Yesevi caddesi üzerinde konumlu, 237 ada 114 no'lu parselini teşkil eden 2.662,39 m² alana sahip arsa üzerinde konumlu binadır. Bina 1 bodrum, zemin, 4 normal kat olmak üzere 6 kattan oluşmaktadır. Binanın çatısı ahşap iskeletli olup üzeri kiremit kaplı, dış cephesi mantolama, sıva ve silikon esaslı dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina içinde; apartman merdivenler basamak ve duvarları mermer, duvarlar sıva üzeri plastik boyalıdır. Paslanmaz merdiven korkulukları yapılmıştır. Bina asansörlü dür.Daire alanı: Daire brüt 130,00 m² , Net: 95,00 m² alanlı dır. Daire Özellikleri: Dairenin 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, hol, antre, banyo, wc ve 2 adet balkonu vardır. Arka cephedeki balkonu PVC doğrama ile kapatılmıştır. Daire giriş kapısı, iç kapılar doğramaları ahşap, pencere doğramaları pvc doğrama dır. Isıtma kombi doğalgazlı kaloriferli dir. Bodrum katta E:14 kömürlük eklenişi bulunmaktadır.Yıpranma ve Yaşı: Binanın yaşı yaklaşık olarak 20-25 yıl olup yapı ömrü, hava koşulları ve aşınmalar dikkate alındığında,tespit tarihindeki fiziki ve kullanıma bağlı yıpranma oranı %25 olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın 3/8 hissesi satışa çıkarılmıştır.
Adresi : Saraçlar Mahallesi, Hoca Ahmet Yesevi Caddesi No:23 Karagür Apt. B Blok, Zemin Kat Daire:14 Merkez / KASTAMONU
Yüz ölçümü : 130 m² Arsa Payı : 6/342 Hissesi: 3/8
İmar Durumu : Kastamonu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden alınan gönderilen imar durum bilgisine göre, dava konusu taşınmazın bulunduğu parsel Kastamonu Belediyesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı içerisindedir. Y-5 Doku ve yapısal olarak yenilenen yapı düzeni beş katlı konut alanıdır. TAKS: 0,40 ve KASK:2,00
Kıymeti : 61.875,00 TLKDV Oranı : KDV Kanunun 17-4/1 Mad. Gereğince Kdv'den muaf Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/09/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 03/10/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat No:Z-16 MERKEZ / KASTAMONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. Tahakkuk eden KDV nin Katma Değer Vergisi Genel Uygulama tebliği ve ilgili mevzuatı uyarınca en geç ihale bedelin tahsil edildiği günü izleyen günün mesai saati bitimine kadar ihale alıcısı tarafından vergi dairesine ödenmediği taktirde ihale kararının kaldırılmasına karar verilecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, iş bu satış ilanının tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine kaim olacağı, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2463 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR