KASTAMONU İCRA DAİRESİ

Kastamonu/Merkez'de 504 m² müstakil tripleks ev icradan satılıktır

KASTAMONU İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01034618
Şehir : Kastamonu / Merkez
Semt-Mahalle : BUDAMIŞ KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Oda Sayısı : 7+1
: 504
Bulunduğu Kat : Müstakil
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KASTAMONU NASRULLAH 03.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/970 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
445,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.09.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
24.10.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat No:Z-16 MERKEZ / KASTAMONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KASTAMONU İCRA DAİRESİ
2018/970 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri : Kastamonu, Merkez, Budamış Köyü Köy yanı mevkii 244 Ada, 1 Parsel,23. blok zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm, Bodrumlu tripleks mesken vasfında olup, bodrum kat+zemin ve 1.kat olarak tek bağımsız bölüm özelliğindedir. Taşınmazda Bodrum katta garaj, depo, hobi odası ve banyo WC olmak üzere brüt: 154 m² alanlı, Zemin kat 1 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo+ WC 1 teras ve 1 balkon bölümleri olup brüt: 190 m² alanlı, 1.Kat 5 oda, 1 Hol, 1 banyo ve 2 balkonu olup brüt 160 m² alanındadır. Toplam inşaat brüt alanı: 504 m²'dir. Binanın dış cephesi sıvalı ve dış cephe boyası ile boyalıdır. Pencereler ahşap görünümlü PVC doğrama ve ısıcamlıdır. Dış kapı ahşap kapıdır. Taşınmazdaki eksik işler: Mutfak dolap ve tezgahları, binadaki tüm seramik, parke ve boya işleri, sıhhi tesisat armatür ve vitrifiyeleri, iç kapılar, merdiven korkulukları, doğalgaz kombisi, iskan belgesi olarak bilgi alınmıştır. Kastamonu İli Merkez Budamış Köyü sınırları içerisinde bulunan taşınmaz Kastamonu İl merkezine 5-6 km. mesafede yer almaktadır.Ankara asfaltına 100 m. mesafede Ilgaz dağına 30 km. mesafededir. Ulaşım imkânları iyidir. Kastamonu Belediyesi mücavir alan sınırları içerisindedir. Belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmakta (Elektrik-Su-Kanalizasyon-Toplu taşıma-İtfaiye gibi) Anadolu Hastanesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü, Polis Meslek Yüksek Okulu, Vali Konağı gibi mekânlara şehir merkezine 5-6 km mesafededir. Bölgede otopark sorunu bulunmamaktadır. Taşınmazın bulunduğu Kadıdağı Konutları Sitesinde, bahçe duvarları ve korkulukları, yol ve otopark düzeni yapılı, bahçe düzenleme ve peyzaj çalışmaları henüz tamamlanmamış sitedir. Taşınmazın içerisindeki noksan imalatlar gözönüne alındığında inşaat seviyesi %75 olarak tepit edilmiştir.
Adresi : Budamış Köyü Ankara Caddesi Kadıdağı Konut Yapı Koop Sitesi 23. Blok KastamonuMerkez / KASTAMONU
Yüzölçümü : 504 m²
Arsa Payı : 580430/3483240
KDV Oranı : %8
İmar Durumu : Kastamonu Belediyesini 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına göre E:1,00 ve Hmax:9,50 m. konut alanı imar izni bulunmaktadır.
Kıymeti : 445.000,00 TL
1. Satış Günü : 24/09/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 24/10/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat No:Z-16 MERKEZ / KASTAMONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. Tahakuk eden KDV nin Katma Değer Vergisi Genel Uygulama tebliği veilgili mevzuatı uyarınca en geç ihale bedelin tahsil edildiği günü izleyen günün mesai saati bitimine kadar ihale alıcısı tarafından vergi dairesine ödenmediği taktirde ihale kararının kaldırılmasına karar verilecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/970 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR