KAYSERİ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kayseri Kocasinan'da 120 m² daire icradan satılıktır

KAYSERİ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01116857
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : ZİYAGÖKALP MAH. / YENİŞEHİR
Oda Sayısı : 2+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 17.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/26 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
145,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
27.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet Sarayı KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/26 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:Satış konusu taşınmaz, Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, Ziya Gökalp Mahallesi, ada 6962, parsel 1 de tapuya kayıtlı 2.Kat 7 bağımsız bölüm numaralı mesken niteliğindeki taşınmazdır. Satışa konu bağımsız bölüm nolu taşınmazın bulunduğu ana yapı betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup bodrum + zemin + 4 normal kattan oluşmaktadır. Yapının çatısı ahşap oturtma çatı üzeri kiremit kaplamadır. Yapının dış cephesi sıvalı ve boyalı olup giriş kapısı demir doğrama, zeminler mozaik kaplı, duvarları sıvalı ve boyalıdır.Satışa konu 7 bağımsız bölüm nolu taşınmaz fiilen mesken olarak kullanılmakta olup yaklaşık brüt 120,00m² net ise 90,00m² lik alana sahiptir.Bağımsız bölüm 2 oda + salon + mutfak + banyo + lv-wc + antre-hol bölümlerinden oluşmaktadır. Meskenin giriş kapısı çelik kapı, iç oda duvarları sıva üzeri boyalı, ıslak zeminler dökme mozaik beton kaplı, oda zeminleri laminant kaplı, banyo ve lv-wc duvarları yarıya kadar fayans kaplı, iç kapılar ahşap pres kapı, mutfakta mutfak dolabı ve tezgahı mevcut olup, bu daire bireysel doğalgaz kombi sistemi ile ısıtılmakta olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Satış konusu taşınmaz, Ziya Gökalp Mahallesi, Zerdali 1.Sokak Güven Apt. No:9/7 Kat:2 Kocasinan/KAYSERİ adresinde bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 120 m2
Arsa Payı : 1/15
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 145.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 26/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 27/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri: 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet Sarayı KOCASİNAN / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/26 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (İİK m.126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR