KAYSERİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri/Kocasinan'da 3+1 daire icradan satılıktır

KAYSERİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01158223
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : ERCİYESEVLER MAH. / FEVZİ ÇAKMAK
Oda Sayısı : 3+1
: 145
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 06.04.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/96 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
295,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.06.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
06.07.2020 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ 2. İCRA DAİRESİ


2019/96 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Erciyesevler Mahallesi, Şehit Yüzbaşı Levent Çetinkaya Sokak, Akgöl Apartmanı No: 8/6 Kocasinan Kayseri adresindedir. İcra takibine konu taşınmaz, Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, Kavakyazısı Mahallesi, 956 ada, 909 parsel no tapu kayıtlarında bulunan, 700,00 m² yüz ölçümlü arsa üzerindeki kargir apartmanın 2. katında bulunan 6 bağımsız bölüm nolu mesken olup, arsa payı 20/700 hissedir. Bu taşınmaz mülkiyeti Erkan DURSUN'a ait taşınmaz satlıktır. Söz konusu taşınmazın bulunduğu arsa Kocasinan Belediyesi İmar Planı sınırları içerisinde, her türlü belediye alt ve üst yapı imkanlarından yararlanabilir durumda, her yönden yola cepheli, düz topografyalıdır. 1/1000 ölçekli imar planı gereğince konut alanında kalmaktadır.Taşınmaz arsası kuzeyden Şehit Yüzbaşı Levent Çetinkaya Sokağa cepheli, Sivas Bulvarına 70 metre, Mehmet Alçı İlkokuluna 150 metre, 30 Ağustos Bulvarına 140 metre, İpeksaray Alışveriş Merkezine 160 metre,Kayseri Cumhuriyet Meydanına 3,5 km uzaklıktadır. Bu arsa üzerinde bulunan Akgöl Apartmanı ise, bodrum + zemin + 8 normal kattan oluşan, betonarme karkas taşıyıcı sistemli, kaloriferle ısıtılan, doğalgaz tesisatlı, asansörlü, 4A yapı sınıflı , % 20 yıpranma oranlı bir binadır. Bu apartmanın 2 katında yer alan 6 bağımsız bölüm nolu mesken ise, yaklaşık 175 m² brüt, 145 m² net alanlı, 3 oda, 1 salon, banyo, mutfak, WC, 2 balkon, duş ve antre mahallerinden oluşan, normal mekan zeminleri laminant parke kaplamalı, normal mekan duvarları kısmen alçı sıva üzeri badanalı, ıslak mekan zemin ve duvarları fayans kaplamalı, iç kapıları ahşap pres doğramalı, çelik ana giriş kapılı, PVC pencere doğramalıdır. Bahse konu mesken güney ve batı cepheli olup, bu yönlerden doğal ışık almaktadır.
Kıymeti : 295.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 08/06/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 06/07/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/96 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR