KAYSERİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Kocasinan'da 4+1 149 m² daire icradan satılıktır

KAYSERİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040103
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : SÜMER MAH. / YENİ MAHALLE
Oda Sayısı : 4+1
: 149
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 14
Binadaki Kat Sayısı : 14
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 19.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5773 ESAS
Muhammen Bedeli
:
625,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.09.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
22.10.2019 14:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ 1. İCRA DAİRESİ

2019/5773 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İl, Kocasinan İlçe, 4862 Ada, 8 Parsel, SÜMER Mahalle/Köy, 55 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın Çevre ve Konumu; Yaklaşık 75m güneydoğusunda Kaldırım cad. 350 m Kuzeydoğusunda Abdullah Gül Üni. Sümer Kampüsü ve yaklaşık 650m doğusunda Kayseri Adalet Sarayı bulunmaktadır. Taşınmaz şehrin kuzey batı bölgesinde kalmakta olup Cumhuriyet (şehir) Meydanına yaklaşık 1750 m mesafededir. Taşınmazın bulunduğu yer itibari şehir merkezinin içinde kalmaktadır. Yapı etrafı kendine benzer yüksek katlı binalardan oluşmaktadır.Bölge olarak orta ve üst gelirli insanların tercih ettiği yer konumundadır. Satış konusu taşınmaz alışveriş merkezleri, camii, okul ve sağlık kurumlarına yakın bir konumda bulunmaktadır. Dolayısı ile taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır.
İmar Durumu: 1/100 ölçekli uygulama imar planında Yençok:n İ.A.=8000 m2 özellikli konut alanı içinde kalmaktadır.
Ana Taşınmazın Özellikleri: Satış konusu taşınmazın bulunduğu yapı bodrum,zemin, ve 14 normal kattan ve betonarme karkas binadan oluşmaktadır.Yapının etrafında aynı özelliklere sahip yapılar bulunmakta olup ortak kullanılan otopark, peyzaj alanları ve çocuk oyun yerleri bulunmaktadır. Yapının ana giriş kapısı sensörlğ aliminyum doğrama olup güneybatı cepheye bakmaktadır. Giriş holünde sensörlü aliminyum doğrama rüzgarlık kapısı bulunmakta olup giril hol zemini mermer, duvarlar zaten alçı üzeri duvar kağıdı ve tavanı ise alçıpan ile gizli led ve spot aydınlatmalı ters tavandır ayrıca tavanda gergi aydınlatma sistemi vardır.Kat hol zeminleri seramik, duvarlar saten alçı üzeri plastik boyadır. Yapının her katında 4 daire toplam 58 mesken ve bir adet kapıcı dairesivardır yapı çatılı, çift asansörlü, dış cephesi matolama üzeri silikon bazlı cephe boyası ile boyalıdır. Yapının yaşı ise yaklaşık 5-6 yıllıktır.
Satış Konusu 55 Nolu Bağımsız bölümün özellikleri:Taşınmaz 14. Katta buluınmakta, brüt alanı 210 m2 net alanı 149 m2 alanlı olarak inşaa edilmiştir.Taşınmaz 4 oda , salon, mutfak, banyo, giyinme bölümü, ebeveyn banyo,lavoba-tuvalet, antre ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Yaklaşık 2m2kat holünden taşınmaza dahil edilmiştir. Salon ve odaların zeminleri laminant parke antre mutfak ve ıslak hacimli yerler ise seramik kaplamadır.Tuvalet lavobo ve banyoların duvarları tavana seramik kaplama olup diğer odalar salon antre ve mutfak duvarları saten alçı üzeri saten boyadır.Tuvalet ve banyoların tavanları Pvc ile ters tavan olup diğer tavanlar ise alçıpan ile ters tavan yapılmıştır. Taşınmazın dış kapısı dekoratif çelik iç kapılar amerikan panel pencereler ise ısıscamlı doğramadır mutfak tezgahı siyah renk çimstone olup altında ve üstünde tezgah ile üst dolap arası cam seramik kaplamadır. Mutfak ile oturma odası arasında duvar bulunmamaktadır.Balkonlardan biri camekan diğeri ile kapatılmıştır. Banyoda duşa kabin bulunmaktadır. Taşınmaz kalorimetreli merkez doğalgaz sistemi ile ısıtılmakta cephesi ise kuzey doğu olmak üzere iki cephelidir.
Yüzölçümü : 800 m2
Kıymeti : 625.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 24/09/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 22/10/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5773 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR