KAYSERİ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kayseri Melikgazi'de 2 katlı avlulu kagir ev mahkemeden satılıktır

KAYSERİ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01072356
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : GESİ GÜNEY MAH. / GESİ
Oda Sayısı : 4+1
: 400
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 25.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/10 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
158,034 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
29.01.2020 14:00
Satış Yeri
:
2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet Sarayı KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/10 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Satış konusu taşınmaz, Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Gesi/Güney Mahallesi, Köy içi Mevkii, cilt 5, sayfa 471, ada 9325, parsel 9 da tapuya kayıtlı 449,20 m² alanlı avlulu kagir ev niteliğindeki taşınmazdır. Taşınmaz üzerinde iki katlı 2 adet yapı, bahçe duvarı ile çeşitli cins ve yaşlarda ağaçların bulunduğu tespit edilmiştir. Satışa konu taşınmaz
1.Ev (38 kapı numaralı);Bu yapı yaklaşık 300 m² (150x2) alanlı 2 katlı yığma kagir tarzda inşa edilmiş zemin+1 normal kattan oluşan bir yapıdır. Yapının dış cephesinde zemin kat ocak taşından örülü ve derzli, 1.katı ise sıva üzeri boyalıdır.Yapının zemin katı 2 oda + banyo + WC + ahır, 1. katı ise 4 oda + mutfak + banyo + antre ve koridor ve balkondan oluşmaktadır.Yapının oda zeminleri kısmen beton şap, pencereler ahşap doğrama, iç kapılar pres ahşap, iç duvarlar ise sıva üzeri badanalıdır. Yapı soba ile ısıtılmaktadır.
Ev (36 kapı numaralı);Bu yapı yaklaşık 110m² alanlı tek katlı yığma kagir tarzda inşa edilmiştir. Yapının dış cephesi ocak taşından yapılmış üzeri direkli ve toprak örtülü, Tespit sırasında yapı kapalı olduğundan dosyada mevcut bilgiler nazara alınarak yapının zemin katı 2 oda + WC + kiler ve ahırdan oluşmaktadır.Yapının mevcut durumu itibariyle kullanılamayacak ve harabe vaziyettedir. Bahçe Duvarı; Taşınmazın kısmen etrafını çevreleyen ocak taşından yığma olarak inşa edilmiş derzsiz ve harpuştasız bahçe duvarının bulunmakta olduğu gözlemlenmiştir.
NOT : Satışa konu taşınmaz 2. grup korunması gerekli taşınmaza kültür varlığıdır ve kentsel sit alanıdır. Bu parselde yapılacak her türlü fiziki ve inşa uygulama öncesi Koruma Bölge Kurulundan izin alınası gerekmektedir.
Adresi:Satış konusu taşınmaz Gesi/Güney Mah. Cengizhan 1.Sok. No:36-38 Melikgazi/KAYSERİ adresinde bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 449,20 m2
İmar Durumu :Satışa konu taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Kayseri Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunca belirlenen sit alanı içerisinde meskun konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 158.034,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 29/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri: 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet Sarayı KOCASİNAN / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/10 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR