KAYSERİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Melikgazi'de 3+1 daire icradan satılıktır

KAYSERİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040206
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : GÖKKENT MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 3+1
: 155
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 18.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/74 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
225,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
04.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 2. İCRA DAİRESİ

2019/74 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :ADRES VE TAPU KAYDI: Satışa konu; Gökkent Mahallesi, Şehit Oğuz Canıpek Sokak , Özer Apartmanı, No: 7/10 Melikgazi Kayseri adresinde bulunan taşınmaz, satlıktır. Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Konaklar Mahallesi, 2684 ada, 9 parsel nolu tapu kayıtlarında bulunan 1602,75 m² yüzölçümlü arsa üzerindeki 8 katlı apartman ve arsası nitelikli ana taşınmaz üzerindeki apartmanın 5. katındaki 10 bağımsız bölüm nolu mesken olup, arsa payı 10500/160242 hissedir. Mülkiyeti ise Nezahat EKİNCİ'ye aittir.
İNCELEME VE ANALİZ:Bu taşınmazın arsası, Melikgazi Belediyesi İmar Planı içerisinde, her türlü belediye alt ve üst yapı imkânlarından yararlanır durumda, düz topografyalı, kuzeybatı ve güneybatıdan yola cepheli, diğer yönlerden komşu parsellerle sınırdaştır. 1/1000 ölçekli uygulama imar planı gereği konut alanında kalmaktadır.
Bu arsa üzerinde bulunan Özer apartmanı ise bodrum + zemin + asma kat + 6 normal kattan oluşan, betonarme karkas taşıyıcı sistemli, asansörlü, ahşap oturtma çatılı, kaloriferle ısıtılan, doğalgaz tesisatlı, 4A yapı sınıflı, % 5 yıpranma oranlı bir binadır.
Bu apartmanın 5. katında konumlanmış olan 10 bağımsız bölüm nolu mesken ise, yaklaşık 155 m² inşaatalanlı, 128 m² net kullanım alanlı, 3 oda, 1 salon, WC, mutfak, banyo, antre, hol ve 2 balkon mahallerinden oluşan, çelik giriş kapılı, ahşap iç kapılı, PVC pencereli, normal mekan duvarları alçı sıva üzeri boyalı, normal mekan zeminleri ise kısmen laminant parke, kısmen fayans kaplamalı, ıslak mekan zemin ve duvarları fayans kaplamalıdır. Söz konusu mesken kuzey, güney ve batı cepheli olup, bu yönlerden doğal ışık almaktadır.
Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 07/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 04/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/74 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR