KAYSERİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Melikgazi'de 3+1 daire icradan satılıktır

KAYSERİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049758
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : KONAKLAR MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 3+1
: 102
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 9
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 14.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5681 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.10.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
20.11.2019 09:30
Satış Yeri
:
Plevne Mah. Serin Sk. No:10/F Kocasinan Belediye Mezat Salonu Kocasinan/Kayseri

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 5. İCRA DAİRESİ

2019/5681 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Kayseri ili Melikgazi ilçesi Konaklar Mah 2589 ada 2 parselde 1.601,50m² yüzölçümlü 9 katlı betonarme bina ve arsası nitelikli ana taşınmazda bulunan 750/13968 arsa paylı 4. kat, 10 bağımsız bölüm mesken vasıflı taşınmazın tam hissesi satılacaktır. Bağımsız bölümün bulunduğu yapı bodrum, zemin ve 7 normal kattan oluşan betonarme karkas bir yapıdır. Yapının etrafı beton duvarlar ile çevrili olup taşınmazın etrafında kilitli parke taşlı otopark mevcuttur. Yapının her katında 2 daire toplam 16 mesken bulunmakta, yapı çatılı, tek asansörlü, dış cephesi mantolama üzeri silikon bazlı dış cephe boyası ile boyalı olup yapı yaklaşık 7-8 yıllıktır. Satışa konu bağımsız bölüm brüt alanı 128m², net alanı 102m²'dir. 3 oda, mutfak, antre, iki balkon, tuvalet-lavabo ve banyodan oluşmaktadır. Salon ve odaların zemini laminat parke, anter mutfak ve ıslak hacimli yerler ise seramik kaplamadır. Tuvalet-lavabo ve banyo duvarları tavana kadar seramik, diğer duvarlar ise saten alçı üzeri saten boyadır. Tuvalet-lavabo ve banyonun tavanları pvc ile ters tavan, diğer tavanlarda ise saten alçı üzeri tavan boyası ile boyalıdır. Dış kapısı çelik, iç kapılar amerikan panel ve pencereler ısıcamlı pvc doğrama, mutfak tegahı çimstone olup üstünde ve altında laminat dolaplar mevcuttur. Mutfak üst dolabı ile tezgah arasındaki duvar cam seramik kaplıdır. Bir balkon pvc ile kapatılmıştır. Taşınmaz merkezi doğalgaz sistemi ile ısıtılmaktadır. Taşınmaz doğu-kuzey-batı olmak üzere üç cephelidir. Taşınmazın yaklaşık 150m güneybatısında Nalçık Bulvarı, yaklaşık 200m kuzeybatısında Şht. Piyate Astb. Serkan Ciddioğlu İlkokulu ve yaklaşık 375m doğusunda Gökkent Millet Cami bulunmaktadır. Taşınmaz şehrin kuzeydoğu bölgesinde kalmakta olup şehir meydanına yaklaşık 7km uzaklıktadır. Yer ve konumu itibariyle şehir merkezi içinde kalmakta olup etrafında kendisine benzer yapılar bulunmakta, bölge olarak orta düzeyde insanların tercih ettiği yer konumundadır. Taşınmaz alışveriş merkezleri, cami, okul ve sağlık kurumlarına yakın bir konumda bulunmakta dolayısıyle kentsel kamu hizmetlerinden tam olarak yararlanabilecek bir konumdadır.
Adresi: Gökkent Mah. 1829. Sk. Medine Apt. No:11/10 Melikgazi / KAYSERİ
Kıymeti: 180.000,00 TL
KDV Oranı: %1
Kaydındaki Şerhler: İpotek şerhi vardır/tapu kaydındaki gibidir/dosyasında
İmar durumu:1/1000 ölçekli uygulama imar planında E=1.00 Yençok=n özellikli konut alanında kalmaktadır.
1. Satış Günü: 25/10/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü: 20/11/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri: Plevne Mah. Serin Sk. No:10/F Kocasinan Belediye Mezat Salonu Kocasinan/Kayseri
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5681 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR