KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Melikgazi'de 95 m² 3+1 daire mahkemeden satılıktır

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01070250
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : KEYKUBAT MAH. / BELSİN
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ KENTVİZYON HABER 22.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/51 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
145,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.12.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
13.01.2020 11:10
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

4721 Sayılı Türk Medeni Kanununun 27. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ

2019/51 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 Nolu Taşınmazın Özellikleri : Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Keykubat Mahallesi, 10983 ada, 8 parsel nolu tapu kayıtlarında bulunan 414,93 m² yüzölçümlü arsa üzerinde bulunan apartmanın 3. katında bulunan 6 bağımsız bölüm nolu mesken dairesidir. Ana taşınmaz üzerinde bulunan apartman bodrum kat, zemin kat ve 3 normal kattan oluşan, betonarme karkas taşıyıcı sistemli, ahşap oturtma çatılı, kaloriferle ısıtılan, doğalgaz tesisatlı, 4A yapı sınıflı, % 30 yıpranma oranlı bir binadır. Hacizli bağımsız bölüm bu binanın 3 katında yer alan 6 nolu dairesidir. Yaklaşık 115 m² brüt, 95 m² net alanlı olup 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, WC, antre, koridor ve balkondan oluşmaktadır. Çelik giriş kapılı, ahşap pres iç kapı doğramalı, PVC plastik pencere doğramalı, ıslak mekan zemin ve duvarları fayans kaplamalı, normal mekan zeminleri laminant parke kaplamalı, duvarları sıva üzeri badanalıdır. Güney, doğu ve batı cepheli olup, bu yönlerden doğal ışık almaktadır. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Keykubat Mahallesi, Kaynak Caddesi, Derya Apartmanı, No: 38/6 Melikgazi / KAYSERİ
Yüzölçümü : 414,93 m2

Arsa Payı : 7/50
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı gereği 4 katlı konutalanı ve yol olarak planlıdır.
Kıymeti : 145.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/12/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 13/01/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/51 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR