KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Talas'ta 4+1 daire icradan satılık

KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01033764
Şehir : Kayseri / Talas
Oda Sayısı : 4+1
: 170
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 14
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 05.08.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5084 ESAS
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.09.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
15.10.2019 14:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) Kocasinan / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ

2019/5084 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi,önemli özellikleri
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışı yapılacak olan taşınmaz Kayseri ili, Talas ilçesi, Talas Mahallesi, 1176 ada, 1 parsel de kayıtlı 750,00 m2 yüzölçümlü arsa niteliğindeki ana taşınmazda 18/1000 arsa paylı 6. kat, 24 nolu mesken niteliğindeki bağımsız bölümdür. Taşınmaz bulunduğu konum itibariyle kentsel kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ana yapı bodrum kat, zemin kat ve 14 normal kattan oluşmaktadır. Bina da 59 adet daire mevcut olup, iki adet asansör vardır. Bahçe düzenlemesi yapılmıştır. Satışı yapılacak olan bağımsız bölüm brüt 170,00 m2 alana sahip olup, net alanı ise 125,00 m2 ' dir. Daire 4 oda, mutfak, antre, banyo ve wc' den oluşmaktadır. Daire giriş kapısı dekoratif çelik kapıdır. Salon ve oda zeminler ilaminat parke olup; antre, wc ve banyo zeminleri seramik kaplamadır. Daire duvarları alçı sıva üzeri plastik boyadır. Islak hacimlerdeki duvarlar fayans kaplıdır. Daire oda tavanları alçı sıva üzeri tavan boyası ile boyanmıştır. Tavanlarda stropiyer uygulaması bulunmaktadır. Pencereler PVC doğramadan imal edilmiştir. Oda kapıları amerikan panel kapıdır. Mutfakta tezgah ve dolap mevcuttur. Taşınmaz kuzey - batı yönlerine iki cephelidir. Dairenin iki adet balkonu mevcut olup, balkonlar cam balkon uygulaması ile kapatılmıştır. Daire doğalgaz kombi sistemi ile ısıtılmaktadır.
Adresi : Mevlana Mahallesi, Karasu Caddesi, Gökkuşağı Prestij Apt. No:41/24
Talas / KAYSERİ
Yüzölçümü : 750 m2
Arsa Payı : 18/1000
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında
kalmaktadır
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 17/09/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 15/10/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak,
Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı)
Kocasinan / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5084 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR