KAYSERİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri\Melikgazi'de 3+1 daire icradan satılıktır

KAYSERİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01066947
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : ESENYURT MAH. / BATTALGAZİ
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 18.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1706 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
30.12.2019 10:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAYSERİ 5. İCRA DAİRESİ

2019/1706 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Kayseri İli, Melikgazi ilçesi, Tontar Mah.,860 ada, 817 parsel, Zemin Kat, 1 nolu bağımsız bölüm, mesken vasfındaki taşınmazdır. Taşınmaz şehrin güneydoğusunda kalmakta olup Cumhuriyet (şehir ) Meydanına yaklaşık 2000 m mesafededir. Taşınmazın bulunduğu yer itibari şehir merkezinin içinde kalmaktadır. Yapı etrafında az katlı binalar oluşmaktadır.Bölge olarak orta ve alt düzeyde insanların tercih ettiği yer konumundadır.Satış Konusu taşınmaz alışveriş merkezleri, cami, okul ve sağlık kurumlarına yakın bir konumda bulunmaktadır. Dolayısı ile taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden tam olarak yararlanabilecek bir konumda bulunmaktadır.Yapı bodrum, zemin ve 2 normal kattan oluşmakta betonarme karkas bir yapıdır. Yapının etrafı beton duvarlar ile çevrili giriş kapısı güneybatı cepheye bakmaktadır. Giriş kapısına 5 adet mermer kaplı merdiven ile ulaşılmakta giriş ana kapısı demir doğramadır. Giriş hol, kat holleri ve merdiven kovası zeminleri karo seramik, duvarları sıva üzeri boyadır. Yapının her katında 2 daire toplam 6 mesken yer almaktadır. Yapıda asansör bulunmamakta, çatılı ve dış cephesi mantolamasız sıva üzeri akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır. Yapının yaşı ise yaklaşık 20-25 yıllıktır.Satış konusu taşınmaz zemin katta bulunmakta olup brüt alanı 133,00m2 net alanı 100,00m2 alanlı olarak inşa edilmiştir. Taşınmaz 3 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet-lavabo,antre, gece holü ve 1 adet balkondan oluşmaktadır.Taşınmazın dış kapısı dekoratif çelik, iç kapılar ahşap press, pencereler ile balkon kapıları ahşap doğramadır. Odalar ile salon zemini laminat parke, antre ve mutfak ile ıslak hacimli yerler ise seramik kaplamadır. Tuvalet-lavabo, mutfak ve banyoların duvarları tavana kadar seramik kaplama, diğer duvarlar ise sıva üzeri saten boyadır. Mutfak bölümü tezgâhı döküm mermer olup altında ve üstünde dolaplar yer almaktadır.Banyoda küvetli duşa kabin yer almaktadır. Yapı bireysel doğal gazlı kombi sistemi ile ısıtılmakta, cephesi kuzey-doğu-güney olmak üzere 3 cephelidir.
Adresi : Esenyurt Mah., Sipahi Cad. Buse Aprt. No:24/1 Melikgazi/Kayseri
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında kalmakta
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 04/12/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1706 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR