KEŞAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Keşan, Beğendik Mahallesinde 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

KEŞAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01021735
Şehir : Edirne / Keşan
Semt-Mahalle : BEĞENDİK KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 7
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

MEDYA KEŞAN 08.07.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/329 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
229,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.08.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
23.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
Keşan Belediyesi Yeni Hizmet Binası - Keşan Belediyesi yeni hizmet binası giriş kat zabıta anons odasında KEŞAN / EDİRNE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KEŞAN
İCRA DAİRESİ
2018/329 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Edirne İli, Keşan İlçe, 143 Ada, 1 Parsel, Beğendik Mahallesi, C Blok 7. Kat - 30 Nolu Bağımsız Bölüm Saral City adlı konut sitesinde olup, 1 antre, 1 mutfak 1 salon, 3 adet yatak odası, ebeveyn banyo, 1 giyinme odası ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Antre koridor ıslak hacimler seramik, salon ve yatak odaları laminat parke döşeme kaplamalı, duvarlar alçı sıva üzeri duvar kağıdı kaplı kartonpiyerli, mobilya iç kapı pvc ısı yalıtımlı, çift cam dış kapı pencere doğramalıdır. Merkezi ısınmalı, asansörlü ve çelik kapılı olup, alt yapı hizmetleri tamamlamış, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz alanı net 135 metrekare olup kıymeti 229.000.00 TL' dir.
Kıymeti : 229.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 23/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Keşan Belediyesi Yeni Hizmet Binası - Keşan Belediyesi yeni hizmet binası giriş kat zabıta anons odasında KEŞAN / EDİRNE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Edirne İl, Keşan İlçe, 143 Ada, 1 Parsel, Beğendik Mahalle, C Blok 9. Kat - 37 Nolu Bağımsız Bölüm, Saral City adlı konut sitesinde olup, 1 antre, 1 mutfak 1 salon, 3 adet yatak odası, ebeveyn banyo, 1 giyinme odası ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Antre koridor ıslak hacimler seramik, salon ve yatak odaları laminat parke döşeme kaplamalı, duvarlar alçı sıva üzeri duvar kağıdı kaplı kartonpiyerli, mobilya iç kapı pvc ısı yalıtımlı, çift cam dış kapı pencere doğramalıdır. Merkezi ısınmalı, asansörlü ve çelik kapılı olup alt yapı hizmetleri tamamlamış, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz alanı net 135 metrekare olup kıymeti 229.000.00 TL' dir.
Kıymeti : 229.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/08/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 23/09/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Keşan Belediyesi Yeni Hizmet Binası - Keşan Belediyesi yeni hizmet binası giriş kat zabıta anons odasında KEŞAN / EDİRNE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.,

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/329 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR