KIRIKKALE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kırıkkale/Merkez'de 3+1 daire icradan satılıktır

KIRIKKALE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051892
Şehir : Kırıkkale / Merkez
Semt-Mahalle : FABRİKALAR MAH. / FABRİKALAR
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 16.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3969 Esas
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
14.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
KIRIKKALE ADLİYESİ 1. KAT MEZAT SATIŞ SALONU KIRIKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIRIKKALE
2. İCRA DAİRESİ
2018/3969 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Kırıkkale ili Fabrikalar 1. kısım mahallesi 122 ada 8 parselde kaindir. 659,00 m² yüzölçümlü ana niteliği arsa vasıflı zemin kat 4 numaralı bağımsız bölümdür. taşınmaz tam hisseli olarak borçlu Aslan Baş Yapı İnşaak Malzemeleri Taah Peyzaj Kent Ekipmanları Hayvancılık Gıda Orman ve Orman ürünleri ithalat ihracat sanayi ve ticaret limited şirketine aittir. taşınmaz yeni mahallesi plevne caddesi üzerinde kuzey istikametinde ilerlendiğinde sağ tarafta kalan 23 sokağa girildiğinde 24 numaralı binada 4 numaralı meskendir. Taşınmaz mücavir alan hudutları içerisinde olup, belediyenin sağladığı alt üst yapı imkanlarından faydalanmaktadır.taşınmaz 120 m² alanlı 3 oda, bir salon, mutfak ,banyo Wc ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. taşınmazın dış kapısı çelik , iç kapılar panel doğramalı duvarlar alçı üstü saten boyalı zemin kaplamalar laminat parkeli ıslak zeminler seramik kaplamalı pencereler pvc doğramalı ısınma sistemi doğal gaz kombili olan bakımlı bir dairedir.Taşınmazın konumu yeri ulaşım imkanları manzara durumu kalitesi ile taşınmazın güncel değeri 120,00 m² x 1.500,0TL / m²= 180.000,00 TL dir.
İmar Durumu :Ayrık nizam 4 kat taban alanı 0.40 çekmelere uyacak önden 5 m çekme
mesafeli
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 18/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 14/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : KIRIKKALE ADLİYESİ 1. KAT MEZAT SATIŞ SALONU KIRIKKALE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3969 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR