LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kırklareli Lüleburgaz'da çatı arası piyesli mesken icradan satılıktır

LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01142948
Şehir : Kırklareli / Lüleburgaz
Semt-Mahalle : ZAFER MAH. / LÜLEBURGAZ
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 04.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/222 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
386,495 TL
Birinci Satış Günü
:
22.04.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
18.05.2020 10:15
Satış Yeri
:
2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ

2019/222 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Kurtuluş Mahallesi, 1428 Ada, 1 Parsel noda tapuya kayıtlı, 8.925,79 m2 arsa üzerine inşaat edilmiş, apartmanlarda 106/11510 arsa paylı, A Blok, 3.Kat, 28 nolu Bağımsız bölüm, Çatı arası piyesli mesken vasfındaki taşınmazın taammı satılacaktır. Hali hazırda parsel, köşe parsel olup; Lüleburgaz Belediyesi,Kurtuluş Mahallesi sınırlarındadır. 5 blok konut ve 1 adet havuzdan oluşmaktadır. Hâlihazırda 1430 ada 1 parselde bulunan 4 blok konut ile birleştirilerek toplamda 9 blok 1 adet havuzdan oluşan büyük bir site halinde kullanılmaktadır. Böyle bir kompleks şeklinde bir site olması taşınmazın kıymetine olumlu yönde etki etmektedir.Alya sitesinin olduğu parsel Şehir Recep Güngör Caddesi ile Emel Caddesine cephelidir. Şehir merkezinden yaklaşık 2.140,00 m mesafededir. Şehir merkezine ulaşım minibüs hatlarıyla veya özel araçlarla sağlanmaktadır. Ticaretin gelişmiş olduğu İstasyon Caddesine 890,00 metre, Nazif Balkan Caddesine 600,00 metre, Özgürlük Caddesine 180,00 uzaklıkta yer almaktadır. Bu durum dairenin kıymetine olumlu yönde etki etmektedir. Taşınmazın çevresinde genellikle dört katlı site şeklinde düzenlenmiş konut yapılaşmaları yer almaktadır. Bu durum muhit olarak kıymetine olumlu yönde etki etmektedir. Dava konusu taşınmazla ilgili herhangi bir kısıtlayıcı (sit alanı, heyelan, deprem hasarı) durum bulunmamaktadır. Düz bir topografik yapıya ve L şeklinde bir geometriye sahiptir. Taşınmaz üzerinde yapımına 2009 yılında başlanan, bir adet bodrum, 1 adet zemin ve 3 adet normal kattan oluşan 9 yaşında III. Sınıf B gurubu 9 adet binadan oluşan bir site bulunmaktadır. Sitenin açık otoparkı, güvenliği, havuzu, kafeteryası, basketbol sahası/tenis kortu ve peyzaj düzenlemesi bulunmaktadır. Değerlemeye konu taşınmaz B - 3 blokta katında yer almaktadır ve Şehir Recep Güngör Caddesi cephesi bulunmaktadır. Binada asansör bulunmaktadır. Çatısı Marsilya tipi kiremitle kaplı, dış cephe duvarları mantolamalı, sıvalı ve boyalıdır. Yüzölçümü 82,00 m2 dir. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Dairenin ısınma şekli doğalgaz ve pencereleri PVC doğramalıdır. Odalarının zemin kaplamaları laminant, ıslak hacimlerin zemin kaplamaları seramiktir. Duvarları saten alçılı ve boyalıdır. Tavanında kartonpiyer süslemeleri mevcuttur. Temiz bakımlı dairedir.


Adresi : Zafer Mahallesi, Şehit Recep Güngör Caddesi, Alya Konutları B – 3 apartmanı, No: 53 Lüleburgaz/KIRKLARELİ
İmar Durumu : Lüleburgaz Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü?nden alınan bilgiye göre değerleme konusu taşınmaz ayrık nizam, 4katlı % 25 taban alanlı konut bölgesinde kalmaktadır.Taşınmaz her türlü altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Kıymeti : 386.495,13 TL, KDV Oranı : %1,

Yüzölçümü : 82 m2 , Arsa Payı : 106/11510
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/04/2020 günü 10:15 - 10:20 arası.

2. Satış Günü : 18/05/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/222 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR