GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli/Gebze'de 199 m² çatı piyesli daire icradan satılıktır

GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051328
Şehir : Kocaeli / Gebze
Semt-Mahalle : OSMAN YILMAZ MAH. / GEBZE
Oda Sayısı : 6+1
: 199
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Teras Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 16.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/971 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
354,228 TL
Birinci Satış Günü
:
04.11.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
29.11.2019 11:40
Satış Yeri
:
Gebze Adliyesi 1. Kat B Blok B-116 Mezat Salonu Gebze / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GEBZE 4. İCRA DAİRESİ
2019/971 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZ
Özellikleri : Kocaeli İli, Gebze İlçesi, Osmanyılmaz Mahallesi, 2408 Ada, 16 Parselde bulunan 2.061,00m² yüzölçümlü ana taşınmaz niteliği 7 katlı A ve B blok betonarme apartman ve arsa olan taşınmaz üzerindeki çatı piyesli mesken vasıflı B Blok 4. Kat 18 nolu bağımsız bölümdür. Tam hisselidir. Meskenin 11/336 arsa payı vardır. Adres: Gebze İlçesi, Köşklü Çeşme Mahallesi, 537/1 sokağa cepheli, Kadıoğlu Apartmanı, B Blok dış kapı numarası '13 olan binada 4. Katta merdiden çıkışında sola dönüldüğünde, merdiven sahanlığının en sonundaki, soldaki, (18) nolu çatı piyesli meskendir. Daireye girişte üç oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, hol, antre ve iki balkon mevcuttur. İçeriden merdiden ile çatı katına çıkıldığında, üç oda, banyo, tuvalet, bir adet balkon ve önünde 25,89m² büyüklükte terası bulunmaktadır. Daire, çelik kapılı ve doğal gaz kombi ısıtmalıdır. Bina asansörlüdür. Dairenin net kullanım alanı 199,50m² olup, brüt inşaat alanı 227,00m²'dir. Bina yeni yapıdır. Taşınmaz Gebze şehir merkezine yakın, Fatih Devlet Hastanesine, D-100 Karayoluna, Gebze Tran İstasyonuna çok yakın konumdadır. Çevresinde yoğun olarak, konut ve işyeri türü yapılar mevcuttur. Tüm belediye hizmetlerinden faydalanmakta olup, ulaşım imkanları çok iyidir. Taşınmaz mesken site içerisindedir.
İmar Durumu : Taşınmaz imarlı olup, konut alanında kalmaktadır. Ayrık nizam 5 kat yoldan çekme mesafesi 5,00m, komşu çekme mesafesi 3,00m TAKS:0,30, KAKS:1,50'dir.
Kıymeti : 354.228,40 TL
KDV Oranı : %8
1. Satış Günü : 04/11/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 29/11/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : Gebze Adliyesi 1. Kat B Blok B-116 Mezat Salonu Gebze / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/971 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR