KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli Körfez'de 160 m² daire icradan satılıktır

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040465
Şehir : Kocaeli / Körfez
Semt-Mahalle : MİMAR SİNAN MAH. / TÜTÜNÇİFTLİK
Oda Sayısı : 4+1
: 160
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 21.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/308 Talimat
Muhammen Bedeli
:
540,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2019 16:45
İkinci Satış Günü
:
06.11.2019 16:45
Satış Yeri
:
Güney Mah.Adnan Kahveci Cd. No:6 Tütünçiftlik Kültür Merkezi Kent Konseyi Toplantı Odası Körfez/KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ
2019/308 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Körfez İlçe, 257 Ada, 25 Parsel, Yarımca(Şuyulandırma) Mahalle, Şuyulandırma Mevkii, 21 Nolu Bağımsız Bölüm; Taşınmazın bulunduğu bina, 2013 yılı ilk yapı ruhsatına istinaden yapılmış olan ve yaklaşık 5 yıllık bina olup, bodrum+zemin+5 normal katlıdır. Bodrum katında sığınak vb. ortak alanlar, zemin katında 6 mesken, normal katlarında ise 4 er mesken bulunmaktadır. Site girişlerinde özel güvenlik bulunmaktadır. 2 adet yetişkin açık, 1 adet çocuk açık, 1 adet yetişkin kapalı havuza sahip olan site şeklindedir. Sitenin kuzey cephesindeki blokların tamamının zemin katları dükkan nitelikli olup, her türlü alış veriş imkanlarına sahiptirler. Meskenin bulunduğu J bloğun girişi, zemin kattan ve binanın kuzey batısından yapılmaktadır. Girişinde alüminyum doğrama kapı, kat ulaşımlarında bina merdiveni ile asansör kullanılmaktadır. Ortak alan sahanlık ve merdivenlerde mermer kaplaması ve alüminyum korkuluk kullanılmıştır. Binanın dış cephesinde ısı yalıtımı yapılmıştır. Binanı dış cephesi kahve, bej vb. rekli dış cephe boyası kullanılmıştır.Satışa esas J Blok 21 nolu bağımsız bölümün girişinde çelik kapı, odalarında monoblok panel kapı, salon ve oda yer döşemelerinde laminant parke, ıslak alanlarda seramik ve fayans, mutfakta lüks dolap ve tezgah, banyoda lüks vitrifiyeler kullanılmıştır. Meskenin, güneydoğu, güneybatı ve kuzeybatı yönlerine cephesi bulunmaktadır. Meskende 4 oda, salon, mutfak, 2 banyo-wc, wc, antre ve 2 balkon bulunmaktadır. Meskenin pencere doğramalarında ahşap görünümlü pvc doğrama kullanıldığı tespit edilmiştir. Kombili kaloriferli ısıtma sistemine sahip olduğu belirlenen ortak alan hariç brüt kullanım alanı yaklaşık 182 m2 olup net kullanım alanı 160m2, kadar olduğu tespit edilmiştir. Meskenin lüks site dahilinde ara katta bulunması, yapısal durumunun iyi olması, asansörlü binada bulunması, kullanım alanının yeterli olması, kamu yapıların yakın olması, güneydoğu, güneybatı ve kuzeybatı cepheli olması ile ulaşım durumu özellikleri değerlemede dikkate alınmıştır.
Adresi : Mimar Sinan Mah.Atalay Sk.No:1J K:4 D:21 (Türköz Petkim Park 1 Sitesi J Blok) Körfez / KOCAELİ
Arsa Payı : 240/125250
İmar Durumu : Meskenin bulunduğu parsel Özel Hüküm Bölgesi lejantına sahip olup, proje onayına göre imar durumunun verildiği bilgileri edinilmiştir. E: en az 1,30, Kat sayısı en az 4 kattır.
Kıymeti : 540.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : İrtifak Hakkı : 60.00m2 lik kısımda trafo yeri olmak üzere daimi irtifak hakkı vardır. Başkaca şerhler dosyada mevcut
1. Satış Günü : 02/10/2019 günü 16:45 - 16:50 arası
2. Satış Günü : 06/11/2019 günü 16:45 - 16:50 arası
Satış Yeri : Güney Mah.Adnan Kahveci Cd. No:6 Tütünçiftlik Kültür Merkezi Kent Konseyi Toplantı Odası Körfez/KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/308 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR