KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocasinan/Esentepe'de 3+1 daire icradan satılıktır

KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00999633
Şehir : Kayseri
: 103
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 19.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/218 Tal.
Muhammen Bedeli
:
148,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.06.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
23.07.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ

2018/218 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, ESENTEPE Mahallesi, 6761 Ada, 4 Parsel, , 1 Kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm Satılacaktır. Ana Yapı Zemin kat+ 3 normal kat ve çatıdan oluşan toplam 4 katlı yapıdır. Yapının taşıyıcı sistemi betonarme karkas tarzında inşa edilmiştir. Bu yapı mimari olarak 3. sınıf B grubu yapıdır, Ana yapıda doğalgaz kullanılmaktadır ve yaklaık 2015 yılında yapılmıştır. Yapının Etrafında bahçe Duvarı yapıldığı gözlemlenmiştir. Bina giriş kapısı dekoratif çelik kapı olduğu, binanın zeminleri seramik döşemelidir.Duvarları alçı sıvalı ve slikonlu boyalıdır. Yapının dış cephesi ısı yalıtımlı dekoratif söve uygulamalı mantolama yapılı olup üzeri sıvalı ve akrilik esaslı dış cephe boyalıdır. yapıda asansör bulunmamaktadır. Yapının her katında 1 adet mesken daire bulunmaktadır. Taşınmaz tüm kamu hizmetlerden yararlanmaktadır.
Satış konulu 2 Nolu Bağımsız bölümün giriş kapısı dekoratif çelik kapıdır. Daire kuzey, doğu, güney yönlerine olmak üzere üç cephelidir. Mesken antre+ 3 oda+ salon+ mutfak+ banyo+ lv-Wc+hol+2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Meskenin brüt alanı yaklaşık 140,00 m2, net alanı 103,00 m2dir. daire anterisned vestiyer yapılıdır. Dairenin oda zeminleri laminant parke, ıslak zeminleri ve mutfat zemini seramik kaplamalı, iç kapı kanatların Amerikan Panel kapı, Pencere doğramaları PVC doğrama ve ısı camlı olduğu, daire duvarlarının alçı-sıva üzeri plastik boyalı , yine oda tavanları alçı sıvalı olup plastik boya yapılıdır. Tavanlarda kartonpiyer yapılıdır. Banyo ve lv-Wc duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfakta dökme mermerden tezgah yapılı olup tezgah altında ve üstünde dolap yapılmıştır. Daire ferdi doğalgazlı Kombi sistemi ile ısıtılmaktadır. Mesken 2. sınıf malzeme ve işçilikle yapılıdır.
Adresi : Kayabaşı Mahallesi 6359. Sokak No:6 Kat:1/2Merkez / KAYSERİ
Yüzölçümü : 305,48 m2
Arsa Payı : 75/299
İmar Durumu :Bağımsız Bölümün bulunduğu Ana taşınmaz 1/1000 Ölçekli Uygulama imar planında E=2,0 yoğunluklu Yençok: 8 Kat olan 8 Katlı konut alınıdır.
Kıymeti : 148.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 25/06/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 23/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adliye Arkası) Kocasinan/Kayseri

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/218 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR