KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocasinan/Yakut Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılık

KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01029514
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : YAKUT MAH. / YENİ MAHALLE
Oda Sayısı : 3+1
: 155
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 14
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 25.07.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12329 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ

2018/12329 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, 2421 Ada, 4 Parsel, PERVANE Mahallesi B Blok 9.kat 17 nolu Bağımsız Bölüm Satılacaktır. Taşınmaz Kocasinan ilçesi Yakut mahallesinde yer almakta, M. Kemal Paşa Bulvarı üzerinde Caddeye Cephelidir. Taşınmazın çevresi boş araziler ve yüksek katlı apartmanlarla çevrili olmakla beraber son yıllar içerisinde özellikle ana arterler üzerinde yüksek katlı yapıların yoğunlaşmaya başladığı görülmektedir.Satış konusu taşınmaz alışveriş merkezleri, camii, okul ve sağlık kurumlarına yakın konumda olup tüm kentsel kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Kayseri Şehir Meydanına olan uzaklığı 2.400 metre, M Kemal Paşa Bulvarına uzaklığı 50 m dir. Bina betonarme niteliğinde bodrum kat+ zemin kat+ 14 normal kattan inşa edilmiştir. Binada toplam 28 adet konut niteliğinde taşınmaz bulunmaktadır. Bina giriş kapısı Dekoratif Çelik doğramadan, rüzgarlık kapısı alüminyum doğramadan yapılmıştır. binada 2 adet asansör bulunmakta. Merdiven basamakları ve kat sahanlıkları mermer ile kaplanmış olup, sahanlık duvarları sıva üzeri plastik boyalıdır. satışa çıkan konut brüt 200 m2 net ise 155 m2 dir. Konut 4 oda + mutfak+antre+banyo+wc olarak projelendirilmiştir. Daireye giriş çelik kapılı olup, daire içinde oda zeminleri parke kaplama, mutfak, wc-banyo gibi ıslak zeminler seramik kaplıdır. Dairede oda tavanları sıva üzeri tavan boyası ile boyanmıştır. Tavanlarda kartonpiyer ters tavan uygulaması bulunmaktadır. Penceler PVC Doğramadan imal edilmiştir. Oda kapılarında ise amerikan panel kapı türü kullanılmıştır.Mutfak içerisinde mutfak dolabı ve tezgahı mevcuttur. Dairede üç adet balkon bulunmaktadır. Daire merkezi Doğalgaz sistemi ile ısıtılmaktadır.Batı-Doğu-Kuzey cephesinde yer almaktadır.
Adresi : Yakut Mahallesi M.Kemal Paşa Bulvarı Hukukçular Apartmanı B Blok 220/17 KAYSERİ
Yüzölçümü : 1.250 m2
Arsa Payı : 2232/125000
İmar Durumu : Kocasinan Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne göre 1/1000 ölçekli uygulamalı konut alanı da yer almaktadır.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 11/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 08/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12329 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR