KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Alavardı Mahallesi'nde 261 m² dubleks mesken icradan satılıktır (çoklu satış)

KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01106497
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : ALAVARDI MAH. / MERAM
: 261
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 27.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6607 Esas
Muhammen Bedeli
:
335,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2020 13:55
İkinci Satış Günü
:
24.03.2020 13:55
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Z.18-19 İcra Müdürlükleri Mezat Salonu Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 4. İCRA DAİRESİ
2019/6607 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Satışa konu taşınmaz; tapu’ da Konya ili, Meram İlçesi, Alavardı Mahallesi, 16 Cilt, 1536 Sayfa, 4590 Ada, 86 parsel numaralı, 4.788,00 m² yüzölçümlü, Bahçeli Kargir İki Katlı Altı Adet Ev vasıflı ana taşınmazda, 6. Blok,zemin kat , 4 Bağımsız bölüm numaralı, 18/480arsa paylı, Dubleks Mesken vasıflı taşınmaz olup Borçlu adına tam olarak kayıtlı bulunmaktadır. Taşınmaz kat mülkiyetlidir. Taşınmaz güncel olarak, Alavardı Mahallesi, Gülköy Sokak Meram /Konya adresindedir.
Konya ili, Meram İlçesi, Alavardı Mahallesi , 4590 Ada, 86 nolu parsel Meram Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün imar durum belgesine göre,ana taşınmaz 2 katayrık Mesken sahasına isabet etmektedir. Parsel İmar uygulaması görmüş imar parselidir. DOP kesintisi yapılmıştır.
Ana taşınmaz üzerinde tapu kaydında yazılı olan 2 katlı apartmanlar bulunmaktadır.Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar büyük ölçüde tamamlanmış durumdadır.
Kıymet takdirine konu taşınmazın içinde bulunduğu ana taşınmaz, alışveriş ve iş merkezlerine, resmi kurumlara, sosyal donatı alanlarına, eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine yakın olup, Ana taşınmazın 100 metre güneyinde bulunan yakacaddesi üzerinde yoğun iş yerleri bulunmaktadır. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir.
konu 6. Blok,zemin kat , 4 Bağımsız bölüm numaralı, 18/480 arsa paylı, Dubleks Meskenin bodrum katında sığınak ve kömürlük bölümleri net alanı 63,48 m² dir. Zemin katında, antre, salon, yemek odası bölümü, mutfak, lavabo, tuvalet ve 2 terasın net alanı 78,93 m² dir. 1. Katta koridor, çocuk odası, oturma odası, banyo, ebeveyn odası, giyinme odası, ebeveyn duşu ve terasın net alanı 70,23 m² dir. Çatı katında 1 oda, giyinme-soyunma odası, banyo ve teras kısımlarının net alanı 48,57 m² dir. Taşınmazın toplam net alanı 261,21 m² dir.
Satışa konu ana taşınmazın dış cephesi sıvalı ve dış cephe boyalı haldedir. Dış cephe boya ve sıvalarda dökülmeler vardır. Meskenin giriş kapısı ve diğer kapıları ahşap ve pencereleri de ahşap doğramadır. Meskenin ıslak hacimleri seramik kaplı ve oda tabanları ise laminat/ahşap parkedir. Oda duvarları alçı üzeri boyalı, lavabo, banyo ve wc duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfak alt üst dolapları mevcut olup tezgahı mevcuttur. Dubleks kata bağlantı merdiven ile içeriden sağlanmakta olduğu bilirkişi raporu ile belirtilmiştir.
Kıymeti : 335.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : --
1. Satış Günü : 25/02/2020 günü 13:55 - 14:00 arası
2. Satış Günü : 24/03/2020 günü 13:55 - 14:00 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Z.18-19 İcra Müdürlükleri Mezat Salonu Karatay/KONYA

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Satışa konu taşınmaz; tapu’ da Konya ili, Meram İlçesi, Alavardı Mahallesi, 16 Cilt, 1534 Sayfa, 4590 Ada, 86 parsel numaralı,4.788,00 m² yüzölçümlü, Bahçeli Kargir İki Katlı Altı Adet Ev vasıflı ana taşınmazda, 6. Blok,zemin kat , 2 Bağımsız bölüm numaralı, 18/480arsa paylı, Dubleks Mesken vasıflı taşınmaz olup Borçlu adına tam olarakkayıtlı bulunmaktadır. Bilirkişi raporuna göre Taşınmaz kat mülkiyetlidir. taşınmaz güncel olarak, Alavardı Mahallesi, Gülköy Sokak Meram /Konya adresindedir.
Meram Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün imar durum belgesine göre,ana taşınmaz 2 katayrık Mesken sahasına isabet etmektedir. Parsel İmar uygulaması görmüş imar parselidir. DOP kesintisi yapılmıştır.
Ana taşınmaz üzerindetapu kaydında yazılı olan 2 katlı apartmanlar bulunmaktadır.Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar büyük ölçüde tamamlanmış durumdadır.
Kıymet takdirine konu taşınmazın içinde bulunduğu ana taşınmaz, alışveriş ve iş merkezlerine, resmi kurumlara, sosyal donatı alanlarına, eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine yakın olup,Ana taşınmazın 100 metre güneyinde bulunan yaka caddesi üzerinde yoğun iş yerleri bulunmaktadır. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir.
Dubleks Meskenin bodrum katında sığınak ve kömürlük bölümleri net alanı 63,48 m² dir. Zemin katında, antre, salon, yemek odası bölümü, mutfak, lavabo, tuvalet ve 2 terasın net alanı 78,93 m² dir. 1. Katta koridor, çocuk odası, oturma odası, banyo, ebeveyn odası, giyinme odası, ebeveyn duşu ve terasın net alanı 70,23 m² dir. Çatı katında 1 oda, giyinme-soyunma odası, banyo ve teras kısımlarının net alanı 48,57 m² dir. Taşınmazın toplam net alanı 261,21 m² dir.
Bulunduğu ana taşınmazın dış cephesi sıvalı ve dış cephe boyalı haldedir. Dış cephe boya ve sıvalarda dökülmeler vardır. Meskenin giriş kapısı ve diğer kapıları ahşap ve pencereleri de ahşap doğramadır. Meskenin ıslak hacimleri seramik kaplı ve oda tabanları ise laminat/ahşap parkedir. Oda duvarları alçı üzeri boyalı, lavabo, banyo ve wc duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfak alt üst dolapları mevcut olup tezgahı mevcuttur. Dubleks kata bağlantı merdiven ile içeriden sağlandığı bilirkişi raporu ilebelirtilmiştir.
Kıymeti : 335.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : --
1. Satış Günü : 25/02/2020 günü 14:05 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 24/03/2020 günü 14:05 - 14:10 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Z.18-19 İcra Müdürlükleri Mezat Salonu Karatay/KONYA

Satış şartları :


1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6607 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR