BEYŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Beyşehir'de 80 m² 2+1 daire icradan satılıktır

BEYŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01005581
Şehir : Konya / Beyşehir
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / BEYŞEHİR
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

BEYŞEHİR''İN SESİ 30.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1183 Esas
Muhammen Bedeli
:
83,975 TL
Birinci Satış Günü
:
10.07.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
05.08.2019 14:00
Satış Yeri
:
Beyşehir Adalet Sarayı-Mezat Salonu/Dalyan Mah.Şehit İbrahim Bey Cad. No:103 Beyşehir/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BEYŞEHİR İCRA DAİRESİ
2018/1183 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya ili, Beyşehir ilçesi, Yeni Mahalle Mahallesi, 1047 ada 57 parsel'de kayıtlı 8.245,00m2 yüzölçümlü bahçeli ikişer katlı dörder daireli kargir bina niteliğindeki ana taşınmazda 1/40 hisse paylı J Blok 1.kat 3 nolu bağımsız bölüm satılacaktır. 1/1000'lik nazım imar planı içerisindedir. Parselin yol terki olmayıp 3 yola cephesi vardır. Ayrık nizam 4 kata imarlı olup %30 taksi 1,20 emsali vardır. Parsel üzerinde 2 katlı 10 adet yapı bulunmaktadır. Beyşehir ilçesi çarşı merkezine kuş uçuşu 1.400 m'dir. Kuzey, güney ve doğu cephelidir. Hisse tamdır. Yapı betonarme olarak inşaa edilmiş olup, taşıyıcıları kolonlar ve kirişlerdir. Eskimiş sıva ve boyası vardır yalımı yoktur. Sobalı ve kat kalorifer tesisatı vardır. Güneş enerji tesisatı vardır. Elektrik, su, kanalizasyon bağlantısı vardır. 1.katta olup 2 oda 1 salon ve 2 balkonu vardır. Asansör yoktur. Yapı sınıfı 3/A olup yaşı 39'dur. Yıpranma oranı %32'dir. Net kullanım alanı 80 m2'dir.

Adresi : Yeni Mah.41345.Sok.No:10/3 Beyşehir-Konya
Kıymeti : 83.975,00 TL
KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : "Bakanlar Kurulu kararı gereğince kamu yararı ve ülke güvenliği açısından yabancı uyruklu gerçek kişiler ile yabancı ülkelerde kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip ticaret şirketlerine satılamaz sınırlı ayni hak tesis edilemez"şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 10/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 05/08/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : Beyşehir Adalet Sarayı-Mezat Salonu/Dalyan Mah.Şehit İbrahim Bey Cad. No:103 Beyşehir/KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1183 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR