BEYŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Beyşehir'de dubleks daire icradan satılıktır

BEYŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01005827
Şehir : Konya / Beyşehir
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / BEYŞEHİR
: 182
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 30.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/90 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
273,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.07.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
30.07.2019 14:00
Satış Yeri
:
Beyşehir Adalet Sarayı-Mezat Salonu/Dalyan Mah.Şehit İbrahim Bey Cad. No:103 Beyşehir/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BEYŞEHİR İCRA DAİRESİ
2019/90 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya ili, Beyşehir ilçesi, Müftü Mahallesi 1098 ada 77 parsel 1.554,27 m2 yüzölçümüne sahip A ve B blok beşer katlı betonarme apartman ve arsası ana taşınmazda A Blok 3.kat 12 nolu bağımsız bölüm 1/24 arsa paylı dubleks daire satılacaktır. EK-12 Depo eklentisi vardır. Parselin yola terki olmayıp 2 yola cephesi vardır. Ayrık nizam 4 kata imarlı olup %30 taksı 1,20 emsali vardır. Çarşı merkezine 600 m.uzaklıktadır. Kuzey ve batı cephelidir. Hisse tamdır. Kalorifer tesisatı ve asansör, binada yalıtım vardır. Islak zeminleri seramik, kuru zeminleri laminat kaplamadır. Yapıda elektrik, su ve kanalizasyon bağlantısı vardır. Mutfak, vestiyer dolapları ve mermer mutfak tezgahı bulunmaktadır. Banyolarında duşakabinler bulunmaktadır. Duvarlar duvar kağıdı ile kaplanmıştır. Bodrumda depo eklentisi olup dubleks kattaki teras kapatılmıştır. Daire giriş kapısı çelik, pencere doğramaları PVC ve iç kapıları Amerikan panel ahşap kapılardır. Yapı yaşı 6'dır. Yapı sınıfı 3/B olup yıpranma oranı %10'dur. Net kullanım alanı 182 m2'dir.
Adresi : Bahçelievler Mah.Hürriyet Cad.No:8/12 Beyşehir-Konya
Kıymeti : 273.000,00 TL

KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcuttur.
1. Satış Günü : 05/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 30/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Beyşehir Adalet Sarayı-Mezat Salonu/Dalyan Mah.Şehit İbrahim Bey Cad. No:103 Beyşehir/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/90 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR