BEYŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Beyşehir'de natamam binada 99 m² daire icradan satılıktır

BEYŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00967278
Şehir : Konya / Beyşehir
Semt-Mahalle : MÜFTÜ MAH. / BEYŞEHİR
: 99
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

BEYŞEHİR''İN SESİ 21.03.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/485 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.05.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
28.05.2019 14:30
Satış Yeri
:
Beyşehir KOMEK Kurs Merkezi- (3.Kat Seçim Müdürlüğü Yanı) Evsat Mh. Seyit Mahmut Aksın Sk. No:2 Beyşehir-Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BEYŞEHİR İCRA DAİRESİ
2018/485 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya ili, Beyşehir ilçesi, Müftü Mahallesi, Değirmenönü mevki 688 ada 108 parsel'de kayıtlı 460,69 m2 yüzölçümüne sahip arsa niteliğindeki ana taşınmazda 1/10 arsa paylı, birinci kat 3 nolu bağımsız bölüm sayılı mesken satılacaktır. İnşaatı devam eden bir yapı bulunmaktadır. Parselin yol terki yoktur ve iki yola cephelidir. Ayrık nizam 4 kata imarlıdır. Parselin taksı 0,30, emsali 1,20'dir. 3 numaralı bağımsız bölümün brüt inşaat alanı 110 m2'dir. Ayrıca 3 numaralı bağımsız bölüme ait bodrum katta 10 m2 eklenti depo bulunmaktadır. Net kullanım alanı 99 m2'dir. İnşaat ruhsatı 14/08/2017 tarihinde olup yapının iskan ruhsatı yoktur. Kat irtifak projesi olup cins değişikliği yapılmadığı için kat mülkiyeti yoktur. Parsel üzerinde 3 numaralı bağımsız bölümün arsa payı 1/10'dur. Hissesi tamdır. Yapının kaba inşaatı bitmiş olup ince işçilikleri yapılması gerekmektedir. Bu haliyle %60 tamamlanmıştır.
Adresi : Beyşehir ilçesi, Müftü Mahallesi, Ali Muslu Caddesi üzerinde 688 ada 108 parsel
Kıymeti : 100.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcuttur.
1. Satış Günü : 03/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 28/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Beyşehir KOMEK Kurs Merkezi- (3.Kat Seçim Müdürlüğü Yanı) Evsat Mh. Seyit Mahmut Aksın Sk. No:2 Beyşehir-Konya
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/485 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR