CİHANBEYLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Cihanbeyli'de kerpiç ev ve arsası icradan satılıktır

CİHANBEYLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01025763
Şehir : Konya / Cihanbeyli
Semt-Mahalle : YENİCEOBA MAH. / CİHANBEYLİ
: 658
Yayınlandığı Gazeteler

CİHANBEYLİ EXPRES 17.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/95 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
95,620 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
CİHANBEYLİ HÜKÜMET KONAĞI KARŞISI AKTAŞ ÇAY OCAĞI ÖNÜ CİHANBEYLİ/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. CİHANBEYLİ İCRA DAİRESİ

2017/95 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Konya İli, Cihanbeyli İlçesi, 6545 Parsel, Yeniceoba Mahalle, Eski Mah. Mevkii. Gayrimenkul, Cihanbeyli İlçesi Yeniceoba Mahallesinde , kerpiç ev ve arsası niteliği ile tapuya kayıtlıdır. Arsanın yüz ölçümü 658,22 m2'dir. Gayrimenkül üzerinde bulunan kerpiç ev, esaslı bir tamir edilerek kullanılır duruma getirilmiştir. İmar planında evin yanında görülen basit yapılı ahırda onarılarak kullanılır duruma getirilmiştir. Evin yapı alanı 160,00 m2 dir. Ahırın yapı yüzölçümü 67,00 m2 dir. Ahırın arsanın dışına tecavüz ederek yaptığı kısmı dikkate alınmamıştır.
Yüzölçümü : 658,22 m2
Hissesi : Tam
İmar Durumu : Gayrimenkulün imar durumu A2 dir. 2 katlı ve ayrık nizamlı ev yapılabilir.
Kıymeti : 95.620,10 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 26/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 27/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : CİHANBEYLİ HÜKÜMET KONAĞI KARŞISI AKTAŞ ÇAY OCAĞI ÖNÜ CİHANBEYLİ/KONYA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/95 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR