ÇUMRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Çumra'da 153 m² daire icradan satılıktır

ÇUMRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01183979
Şehir : Konya / Çumra
Semt-Mahalle : MEYDAN MAH. / ÇUMRA
Oda Sayısı : 3+1
: 153
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA POSTASI 03.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/605 Talimat
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.08.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
07.09.2020 10:30
Satış Yeri
:
Çumra Adliyesi Zemin Kat İcra Müdürlüğü Odası Çumra - Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇUMRAİCRA DAİRESİ
2019/605 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Çumra İlçesi, Meydan Mahallesinde bulunan 174 ada 28 parsel no'lu B blok, 3. kat, 17 bağımsız bölüm nolu mesken nitelikli taşınmaz. Bodrum+Zemin+7 normal kattan oluşan yapının toplam alanı 5755 m²'dir. Zemin kat ticari olup projesinde 2 adet dükkan bulunmaktadır. Normal katlarda ise 153 m²'lik 28 adet daire bulunmaktadır. Ayrıca yapıda kapıcı dairesi, sığınak, kazan dairesi, otopark vb. ortak alanlar bulunmaktadır. Yapı mevcut konumu itibari ile Çumra ilçesi merkez mahallelerinden meydan mahallesindedir. Yapıda ısınma sistemi olarak merkezi doğalgazlı kalorifer sistemi vardır. 2 adet asansör, merdiven ve yangın kaçış merdiveni vardır. Yapı; elektrik, su, doğalgaz, çevre temizlik vb. belediye alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. 3. kat 17 bağımsız bölümdeki mesken ise çift cepheli olup kuzey ve doğu cephelidir. 153 m² alana sahip mesken 3 oda, 1 salon, mutfak, kiler, wc ve banyodan oluşmaktadır. Islak zeminlerde fayans ve seramik kullanılmış olup diğer zeminlerde laminat parke kullanılmıştır. Pencere aksamları Pvc doğrama olup, kapılar ahşap doğramadır. Dış kapı çelik kapıdır.
Yüzölçümü : 153,00 m²
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Belediye imar planı içerisindedir
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 150/C ipotek şerhi vardır
1. Satış Günü : 12/08/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 07/09/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Çumra Adliyesi Zemin Kat İcra Müdürlüğü Odası.

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin % 50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/605 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 27/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR