ÇUMRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Çumra'da müştemilatlı ev ve 3400 m² arsası icradan satılıktır

ÇUMRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049023
Şehir : Konya / Çumra
Semt-Mahalle : İÇERİÇUMRA MAH. / ÇUMRA
Oda Sayısı : 3+1
: 3400
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA TAKİP 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/698 Esas
Muhammen Bedeli
:
154,010 TL
Birinci Satış Günü
:
15.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
11.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
Çumra Adliyesi Zemin Kat İcra Müdürlüğü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇUMRA İCRA DAİRESİ
2017/698 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Konya İli, Çumra İlçesi, İçeri Çumra Mahallesi, Muslukbaşı mevkiinde bulunan 9400 parsel no'lu tarla nitelikli taşınmaz.Parselin vasfı her ne kadar tarla olarak geçsede imar planı içerisinde olduğu, elektrik ve sudan ve belediye hizmetlerinden faydalandığı, üzerinde biri iki katlı ikisi tek katlı üç adet ev bulunduğu iki adet ahır olarak kullanılan yapı bulunmaktadır.Parsel zeminde iki parça olarak kullanılmakta ve aralarında duvar mevcut olduğu görülmüştür. 136 m² tek katlı meskenden olaşan yığma briket yapı, 3 oda, 1 salon, mutfak,tuvalet ve banyodan oluşmaktadır. Odalarda taban tahtası kullanılmıştır.Kapı aksamları ahşap pencere aksamları pvc doğramalıdır. Yapının çatısı ahşap üzeri kiremit kaplamadır. Dış cephesi beton sıvalıdır.Dış cephesinde boya yapılmamıştır.Tek katlı ev 3A grubu yapılardandır.50 m² tek katlı yığma tuğla yapıdan oluşan ahır vardır. Yapının çatısı ahşap üzeri kiremit kaplama, dış cephesi sıvasızdır.Tek katlı yapı 1A grubu yapılardandır.136 m² tek katlı meskenden olaşan yığma kerpiç yapı, 3 oda, 1 salon(mabeyn), mutfak, tuvalet banyodan oluşmaktadır.Odalarda taban tahtası kullanılmıştır.Kapı ve pencere aksamları ahşap doğramalıdır.Yapının çatısı ahşap üzeri kiremit kaplamadır.Dış cephesi çamur sıvalıdır.Dış cephesi boyasızdır.Tek katlı ev 3A grubu yapılardandır.128 m² tek katlı meskenden oluşan yığma yapı, 3 oda,1 salon,mutfak,tuvalet banyodan oluşmaktadır.Odalarda taban tahtası kullanılmıştır.Kapı aksamları ahşap pencere aksamları pvc doğramalıdır.Çatısı ahşap üzeri kiremit kaplamadır.Dış cephesi beton sıvalı ve boyasızdır.Sıcak su temini güneş enerjisinden sağlanmaktadır.Yapı 3A grubu yapılardandır.130 m² tek katlı yığma biriket yapıdan oluşan ahır vardır.Yapının çatısı ahşap üzeri çinko kaplama olup dış cephesi sıvasızdır. 1A grubu yapılardandır.
Yüzölçümü : 3.400,00 m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : Belediye imar planı içerisindedir.
Kıymeti : 154.010,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tarım Reformu Genel Müdürlüğüne ait 3083 sayılı kanun gereğince devir temlik ipotek edilemez, satış vaadine konu olamaz şerhi vardır.(08/03/2010 tarihli şerh)
1. Satış Günü : 15/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 11/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Çumra Adliyesi Zemin Kat İcra Müdürlüğü Odası.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/698 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR