KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Dumlupınar Mahallesi'nde 80 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01116199
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : DUMLUPINAR MAH. / CUMHURİYET
Oda Sayısı : 3+1
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU''DA BUGÜN 16.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5121 Esas
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
05.05.2020 14:00
Satış Yeri
:
KONYA ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT Z 18/Z 19 MEZAT SALONU Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 13. İCRA DAİRESİ
2018/5121 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :

A) Tapu Kaydı Bilgileri: Konya ili, Selçuklu İlçesi Dumlupınar Mahallesi,13425 ada, 20 parsel , 1/12 arsa paylı, 997,39 m² yüzölçümlü , Zemin Kat 2 nolu bağımsız bölüm numaralı ana taşınmaz niteliği karkas apartman , bağımsız bölüm niteliği mesken olan taşınmaz , tapunun 182. cilt, 18336. sayfasında borçlu adına Tam hisse kayıtlı olduğu belirlenmiştir.
B) Adres Bilgileri:Cumhuriyet Mahallesi Sürekli Sokak No:5 Daire:2 Selçuklu/Konya adresindedir.Selçuklu İlçesi Cumhuriyet Mahallesi, Sürekli Sokak, Pembe gül Sokak , Kadir Şinas Sokak, Selcen Hatun Caddesi ile çevrili durumdadır. Taşınmaz üzerinde zemin + 2 kat mevcut olup; taşınmazın çevre düzenlemesi tamamlanmıştır.Taşınmazın kuşbakışı parsel Yeni İstanbul Caddesine 250 m, Dr. Faruk Sükan Kadın ve Çocuk Hastanesine 2,75 km,Alaattin Tepesine 7 km, Konya Mevlana Müzesine 7,10 km mesafededir.
C) Ana Gayrimenkulün Özellikleri:Satış konusu taşınmaz; Konya İli, Selçuklu İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi,Sürekli Sokak adresinde kayıtlı taşınmazın çevresinde altyapı çalışmaları tamamlanmış, meskenler mevcut,toplu taşıma araçları duraklarına veşehir merkezine yakın bölgededir. Etrafında aynı özelliklerde meskenler bulunmakta olup orta rayiçli bir bölgedir. Satış konusu taşınmaz ; 997,39 m2 yüz ölçümlü arsanın içerisinde ;bodrum +zemin + 2 katlı , betonarme karkas binanın zeminkatında bulunmaktadır.Meskenler site içerisindedir.Bahçe zemini kısmen taş döşelidir. Ana bina dış cephesi sıva üzeri boyalıdır.Çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Beton bahçe duvarlıdır. Bina,giriş kapısı demir profil doğramalı, merdiven basamakları çakıl taşlı dökme beton , merdivenler demir profilkorkuluklu, giriş duvarları 1 metre mermer kaplama, üst kısımlarve sahanlık duvarları sıva üzeri boyalıdır.Normal katlarda karşılıklı 2 daire mevcuttur. Yapının eski yapı olduğu tespit edilmiştir.
Satışa konu Yapılan Bağımsız Bölümün Özellikleri: Satış Konusu yapılan 2 bağımsız bölümnolu mesken ,zemin katta bulunmaktadır. Daire giriş kapısı ahşap kapıdır. İç kapılar vernikli ahşap kapı, tüm pencereleri ahşap doğramalıdır.Taşınmaz antre, mutfak, banyo, lavabo- wc, geceholü , 3 oda, 1 salonve 2 adet balkonlu, güney ve batı yönlerine cephesi bulunmaktadır. Taşınmazın salon, antre, oda duvarları alçı üzeri saten boyalı, tavanları alçı tavan, Salonve oda zeminleri laminant parke döşelidir.Girişte vestiyer bulunmaktadır.Mutfak ahşap alt ve üst dolaplı, mermer tezgâhlı ve tezgâh alnı fayanslıdır.Banyo vewc duvar ve zeminleri seramik fayans döşeli, duşakabin,klozet ve lavabo vardır.Isınma sistemi doğalgaz yakıtlı bireysel kombili ve kalorifer petekleri panel radyatörlüdür. Dairenin yaklaşık net kullanım alanı 80 m2 , brüt 90 m2 dir.Elektrik , kanalizasyon ve su tesisatları döşeli ve aktiftir.
Taşınmaz binanın sınıfını 15.12.1982 gün ve 17899 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Bina İnşaat Sınıflarının Tespitine Dair Cetvel esas alınarak,
Taşınmaz binanın yıpranma payları 02.12.1982 gün ve 17886 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Yıpranma Paylarına İlişkin Oranları Gösterir Cetvel esas alınarak,Birim maliyetler, 16.07.1985 tarih ve 85/9707 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren Mimarlık ve Mühendislik Şartnamesi nin hizmet bedellerinde kullanılacak Yapı Yaklaşık Birim Maliyetlerine göre değerlendirilmiştir.Satış konusu yapıda kullanılan malzeme, yapılan işçilik, binanın taşıyıcı elamanları v.s durumları göz önüne alındığında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Yayınladığı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Tebliğine göre III sınıf (B) grup yapılara girdiği tespit edilmiştir. Taşınmazın 2018 yılı rayiçlerine göre birim değeri 966,00 TL/m2 olduğu belirlenmiştir. Yapı bedeli hesaplanırken , binanın nevi ve yaşı itibariyle yıpranma payı düşürülerek belirlenmiştir.
İmar Durumu : Dosya içerisinde mevcut Selçuklu Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünün 04/06/2018 tarih 2063 sayılı İmar Durum Belgesine göre Satışa konu yapılan ana taşınmazın imar planında 3 kat blok mesken sahasına isabet ettiği tespit edilmiştir. Dava konusu taşınmaza 19/09/1990 tarih ve 439 sayılı yapı ruhsatı ve 07/05/1996 tarih , 3.17.1990/439 sayılı yapı kullanma izin belgesinin alındığı belirlenmiştir.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 775 Sayılı Yasa ile takyitli Lehtarı Konya Büyükşehir Belediyesi
1. Satış Günü : 09/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 05/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : KONYA ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT Z 18/Z 19 MEZAT SALONU Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi KARATAY/KONYA
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları,satış ilanının ilgililere tebliğ edilememesi durumunda yapılacak gazete ve elektronik ilanın tüm ilgililere tebliğ yerine geçmesi, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5121 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR