KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Dumlupınar Mahallesi'nde 93 m², 2+1 daire icradan satılıktır

KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090858
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : DUMLUPINAR MAH. / CUMHURİYET
Oda Sayısı : 2+1
: 93
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6756 Esas
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.01.2020 15:15
İkinci Satış Günü
:
25.02.2020 15:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KONYA 4. İCRA DAİRESİ

2019/6756 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Konya ili, Selçuklu İlçesi, Dumlupınar Mahallesi, 20 Cilt, 1903 Sayfa, 13495 Ada, 21 parsel numaralı,4.742,00 m² yüzölçümlü, A blok 3 katlı 12 daireli ,B blok 3 katlı 10 daireli, C blok 4 katlı 15 daireli, D blok 4 daireli ceman 49 daireli Kargir Apartman vasıflı ana taşınmazda,B blok, zemin Kat, 4 Bağımsız bölüm numaralı, 2/98 arsa paylı,Mesken vasıflı taşınmaz olup, Taşınmaz kat mülkiyetlidir.
Konu taşınmazında içerisinde bulunduğu ana Taşınmaz konum olarak Sadıkdülger, Yazarlar ve Gazioğlu sokaklara cepheli konumludur. Konu taşınmaz bulunduğu ana yapıda B blok, zemin Katda bulunmaktadır. Bölgede planlı yapılaşmalar tamamlanmış sayılır. Ana taşınmazın bulunduğu yer konum olarak alışveriş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, sanayi bölgelerine, sağlık merkezlerine, eğitim kurumlarına, ana yollara yakın ve şehir merkezine, Büyük Sanayi bölgelerine, hava limanına, YHT garına uzak konumdadır. Taşınmazın yakın çevresinde, genel olarak yerleşim yerleri,sosyal donatı alanları,eğitim kurumları ve sanayi bölgeleri vardır. Yakınında 580 metre kuzeyinde Zeliha ve Lütfi Kulluk ilköğretim okulu, 880 mt kuzey batısında Binkonutlar Kapalı semt pazarı,6 nolu aile sağlığı merkezi, 1.90 km kuzey batısında Selçuklu Belediyesi,2.22 km kuzeyinde otogar, 200 mtere doğusunda Anadolu Sanayi, Zafer sanayi bulunmaktadır.Bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir. Bölgenin her türlü alt yapısı tam olup her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Ulaşım durumu iyi olup, ulaşım minibüs, otobüs ve tramvay ile sağlanmaktadır. Doğu ve batıcepheli, zemin kat 4 bağımsız bölüm/1 kapı numaralı mesken yaklaşık brüt 93,57 m2 alanlıdır. Mesken, antre,L salon, 2 oda, mutfak, banyo, lavabo ve wc ile 2 balkondan oluşmaktadır. Kuru alanlar verniksiz taban tahtası,ıslak alanlar yerinde dökme mozaik kaplıdır.Odaların duvarları sıva üzeri plastik boyalıdır. Giriş kapısı çelik ve diğer iç kapılar ahşap ve boyalıdır. Pencereler ahşap doğrama ve ısı camlıdır. Mutfakta tezgâhın altı ve üstünde dolapları vardır. Banyo, wc tabanı yerinde dökme mozaik ve duvarları yarıya kadar fayans kaplıdır. Isıtma sobalı, elektrik ve su tesisatları vardır. Meskenin bulunduğu giriş, bodrum, zemin, 1 normal katlıdır.Katlarda 2 mesken bulunmaktadır. Ana yapı giriş kapısı demir doğrama, giriş katı tabanı, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları mozaik kaplama, merdiven korkulukları demir doğramadan yapılıdır. Dış cephesi sıvalı ve dış cephe boyalıdır.Çatısı ahşap ve üzeri kiremit kaplıdır. Parsel sınırları bahçe duvarı ile çevrili ve kısmen çevre düzenlemesi yapılıdır.
Adresi : Cumhuriyet Mahallesi, Yazarlar Sokak, No: 1/1 Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 4.742,00 m2

Arsa Payı : 2/98
İmar Durumu : Konya ili, Selçuklu İlçesi, Dumlupınar Mahallesi, 13495 ada, 21 noluparsel, Selçuklu Belediye Başkanlığı Plan ve Proje müdürlüğünce gönderilen 26.06.2019 tarih E.27809 sayı numaralıİmarDurumbelgesine göre taşınmaz 1/1000 ölçekli imar planında2 kat ve 3 kat blok mesken sahasına isabet etmektedir. Taşınmaz imar uygulaması görmüş, imar parselidir.
Taşınmaza 1979 tarih ve 8/37 sayılı ruhsat ile müsaade edildiği belirlenmiştir.
Kıymeti : 130.000,00 TL

KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/01/2020 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 25/02/2020 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA


Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6756 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR