EREĞLİ (KONYA) İCRA DAİRESİ

Konya/Ereğli'de 145 m² 4+1 daire icradan satılıktır

EREĞLİ (KONYA) İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01042317
Şehir : Konya / Ereğli
Semt-Mahalle : BARBAROS MAH. / AYDINLAR
Oda Sayısı : 4+1
: 145
Yayınlandığı Gazeteler

EREĞLİ 26.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6 Talimat
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
26.11.2019 10:15
Satış Yeri
:
EREĞLİ (KONYA) İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MÜZAYEDE SALONU - Cahı Mahallesi Ereğli (Konya) Otogarı Yanı Ereğli /KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EREĞLİ(KONYA) İCRA DAİRESİ'nden
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
2019/6 TLMT.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Ereğli İlçe, 1482 Ada, 1 Parsel, BARBAROS Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm (yüzölçümü 1481,79 m² dir) üzerindeki 6 katlı karkas apartmanın 3. katındaki 7 nolu 20/200 arsa paylı (148,18 m²) bağımsız bölümdür. Tapu kaydında ana taşınmaz niteliği arsa, bağımsız bölümün niteliği mesken olarak belirtilmektedir. Adresi: Barbaros Mahallesi 92654 Sokak Tevfik Ve Vicdan Kökbudak Apt No:3 Ereğli/KONYA
Kıymet takdiri yapılması istenen 7 nolu bağımsız bölümün özellikleri:
Mesken niteliğinde olup zemin kattadır. Halen mesken olarak kullanılmaktadır. Brüt alanı 167,58m² dir. Net alanı 145,00 m² dir. 4 oda bir salon, mutfak, antre, banyo wc hacimleri mevcuttur. Salon, odaların mutfağın tabanı laminant parke, mutfak tabanı seramik, banyo ve wc duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. 2 adet balkonu vardır. Şehir merkezine uzaktır. Satış kabiliyeti vardır. Mutfak dolapları mevcuttur. Girişte vestiyer vardır. Oda kapıları Amerikan panel, pencereleri plastik pvc, dir. Doğalgaz bireysel kaloriferlidir. Dairede doğalgaz mevcuttur. Giriş kapısı çeliktir. Çevre ve şehircilik bakanlığının tebliğine göre mimarlık hizmetlerine esas olan sınıfı bakımından III. Sınıf B grubu yapı sınıfına girer.
Konya ili, Ereğli ilçesi, Barbaros mahallesi 1482 ada 1 nolu parsel (yüzölçümü 1481,79m² dir) üzerindeki 6 katlı karkas apartmanın 3. katındaki 7 nolu 20/200 arsa paylı (148,18m²) bağımsız bölümün arsa payı dahil aşınma payı düşüldükten sonra 05/02/2019 keşif tarihi itibariyle toplam rayiç satış değerinin 250.000,00TL olacağı kanaatine varılmıştır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 26/11/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : EREĞLİ (KONYA) İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MÜZAYEDE SALONU - Cahı Mahallesi Ereğli (Konya) Otogarı Yanı Ereğli /KONYA
Yukarıda özellikleri yazılı taşınmaz/lar açık arttırma suretiyle satılacaktır.
SATIŞ ŞARTLARI :
1) Açık artırma yukarıda belirtilen yer, gün ve saatlerde açık artırma sureti ile yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, birinci artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda (esatis.uyap.gov.tr internet adresinde) teminat yatırılmak suretiyle teklif verilebilecektir. Yapılacak ihalelere elektronik ortamda verilen en yüksek teklif ile başlanılacaktır. Birinci artırmada hacizli malın takdir edilen değerinin % 50'si ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunacaktır. Birinci artırmada istekli bulunmadığı veya böyle bir bedelle alıcı çıkmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. İkinci artırmada da malın takdir edilen değerinin % 50'si, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamı, satış giderlerini (paraya çevirme ve paylaştırma masrafları dahil) geçmek şartı ile en çok artırana ihale olunacaktır. Bu artırmada da istekli bulunmadığı veya bu bedelle alıcı çıkmadığı takdirde satış talebi düşecektir.
2- a) Arttırmaya iştirak edeceklerin, malın tahmin edilen değerinin % 20'si oranında TL (Türk lirası) peşin para veya bu miktar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış pesin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere süre verilebilir.
b) İhale damga vergisi, KDV, tapu alım harcının yarısı ve giderleri ile teslim giderleri alıcıya aittir. Taşınmazın aynından doğan vergiler, tapu alım harcının yarısı ve giderleri ile tellaliye ücreti satış bedelinden ödenecektir.
3) Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydı ile, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelini derhal veya verilen süre içerisinde ödemek zorundadırlar.
4) İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (* ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir) bu taşınmaz üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile 15 gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5) Satış bedeli hemen veya verilen süre içinde ödenmezse İİK'nun 133. maddesi uyarınca ihale feshedilecektir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen sorumlu olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6) Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup, gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7) Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenler 2019/6 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurabilirler.
8) Satış ilanının belirtilen adreslerinde ilgililere tebliğ yapılamaması halinde iş bu ilanın tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine geçeceği hususu ilan olunur. (İİK. m. 126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR