EREĞLİ (KONYA) SULH HUKUK MAHKEMESİ

Konya/Ereğli'de 2+1 daire mahkemeden satılıktır

EREĞLİ (KONYA) SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01043547
Şehir : Konya / Ereğli
Semt-Mahalle : BATIALAGÖZLÜ MAH. / EREĞLİ
Oda Sayısı : 2+1
: 110
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

EREĞLİ 28.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/14 Satış
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
EREĞLİ İCRA DAİRESİ MÜZAYEDE SALONU, EREĞLİ ADLİYESİ ZEMİN KAT EREĞLİ/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EREĞLİ(KONYA) SULH HUKUK MAH. SATIŞ MEMURLUĞU
2019/14 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Ereğli İlçe, Batı Alagözlü Mah. 3016 Ada, 10 Parsel, 2.normal kat 6 Nolu Bağımsız Bölümde bulunan taşınmaz 4 katlı yığma yapının 2.normal kat 6 nolu bağımsız bölümdedir. Mesken niteliğindedir, brüt alanı 110,00 m2, güney-kuzey cephelidir. 2 oda, 1 salon, mutfak, antre,banyo, WC hacimlerinden ibarettir. odaların ve salonun zemini vernikli ahşap, mutfak, banyo, WC zemini seramik kaplıdır. Tüm hacimlerin tuvarları plastik boyalıdır. mutfakta tezgah altı ve üstü dolapları mevcuttur, giriş kapısı çelik, oda kapıları ahşap, pencereleri PVC'dir. Soba ile ısınmaktadır. 2 adet balkonu mevcuttur. Binada doğalgaz mevcut olup, daireler doğalgaz ile ısınmaktadır. şehir merkezine uzaktır, III.sınıf B gırıbı yapı sınıfına girer, aşınma %40'dır. Eklenti olarak kömürlük mevcuttur.
Adresi : Batı Alagözlü Mahallesi Ali Aksu Caddesi No:12/6Ereğli / KONYA
Yüzölçümü : 389 m2
Arsa Payı : 2/16
İmar Durumu : Bina yüksekliği 5 kat, bina derinliği yönetmelik, ön bahçe mesafesi 5 m, arka bahçe mesafesi 5 m, bitişik nizam konut alanında kalmaktadır. TAKS:0.40 KAKS:2.00'dır.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : ----
1. Satış Günü : 04/11/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 29/11/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : EREĞLİ İCRA DAİRESİ MÜZAYEDE SALONU, EREĞLİ ADLİYESİ ZEMİN KAT EREĞLİ/KONYA
Satış şartları :
1) Açık artırma yukarıda belirtilen yer, gün ve saatlerde açık artırma sureti ile yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, birinci artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda (esatis.uyap.gov.tr internet adresinde) teminat yatırılmak suretiyle teklif verilebilecektir. Yapılacak ihalelere elektronik ortamda verilen en yüksek teklif ile başlanılacaktır. Birinci artırmada satışa konu malın takdir edilen değerinin % 50'si ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunacaktır. Birinci artırmada istekli bulunmadığı veya böyle bir bedelle alıcı çıkmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. İkinci artırmada da malın takdir edilen değerinin % 50'si, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamı, satış giderlerini (paraya çevirme ve paylaştırma masrafları dahil) geçmek şartı ile en çok artırana ihale olunacaktır. Bu artırmada da istekli bulunmadığı veya bu bedelle alıcı çıkmadığı takdirde satış talebi düşecektir.
2- a) Arttırmaya iştirak edeceklerin, malın tahmin edilen değerinin % 20'si oranında TL (Türk lirası) peşin para veya bu miktar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış pesin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere süre verilebilir.
b) İhale damga vergisi, KDV (katma değer vergisi), tapu alım harcının yarısı (alıcı hissesi) ve tapu giderleri ile taşınmazın tahliye ve teslim giderleri alıcıya aittir. Taşınmazın aynından doğan vergiler, tapu alım harcının yarısı (satıcı hissesi) ile tellaliye ücreti satış bedelinden ödenecektir.
3) Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydı ile, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelini derhal veya verilen süre içerisinde ödemek zorundadırlar.
4) İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (* ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir) bu taşınmaz üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile 15 gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5) Satış bedeli hemen veya verilen süre içinde ödenmezse İİK'nun 133. maddesi uyarınca ihale feshedilecektir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen sorumlu olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6) Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup, gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7) Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenler 2019/14 Satış sayılı dosya numarasıyla memurluğumuza başvurabilirler.
8) Satış ilanının belirtilen adreslerinde ilgililere tebliğ yapılamaması halinde iş bu ilanın tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine geçeceği hususu ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR