KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Hocacihan Mahallesi'nde 122 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01085177
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : HOCACİHAN MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 3+1
: 122
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 19.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2053 Esas
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.01.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
25.02.2020 15:00
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI B BLOK ZEMİN KAT MÜZAYEDE SALONU-KONYA/KARATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 4. İCRA DAİRESİ
2019/2053 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Taşınmaz tapuda Konya ili, Selçuklu İlçesi, Hocacihan Mahallesi, 308 Cilt, 30426Sayfa, 20742 Ada, 5parsel numaralı,1.292,00 m² yüzölçümlü Betonarme 4 Katlı apartman ve Arsası vasıflı taşınmaz ’da1. kat, 6 bağımsız bölüm numaralı, 150/1292arsa paylı mesken vasıflı taşınmaz olup tamamı U.T. adına kayıtlı,kat mülkiyetlidir.
Taşınmazın teknik özellikleri; Onaylı mimari proje ve emsal daireye göre; bodrum, zemin, 2 adet normal katlı ana yapının 1. katında bulunan 6 kapı / 6 bağımsız bölüm numaralı meskendir. Mesken; antre hol, salon, üç oda, mutfak, banyo, lavabo, wc, ebeveyn duşu ve 3 adet balkondan oluşmaktadır, balkonlar dahil yaklaşık net 122,56 m2 alanlıdır. Salon, antre ve oda tabanları, laminat parke, ıslak zeminler seramik kaplama, duvar yüzeyleri alçı sıva ve duvar kağıdı, daire giriş kapısı çelik kapı, dahili kapılar ahşap, pencereleri ahşap görünümlü pvc doğramadır. Mutfakta granit tezgah alt ve ustu dolaplar vardır. Mutfak tezgâh ile dolap arası fayans, banyo ve wc duvar yüzeyler fayans kaplıdır. Doğalgaz hattı çekili bireysel kombi kaloriferlidir. Doğalgaz, elektrik, su abonelikler vardır, Ana taşınmaz inşa tarzı, betonarme karkas dış cephesi sıva ve üzeri boyalı, çatısı ahşap, üzeri kiremit örtü, merdiven basamak ve sahanlıkları yerinde mermer kaplama, blok girişi alüminyum doğrama kapılıdır. Taşınmaz, net kullanım alanı balkonlar dâhil yaklaşık net 122,56 m2, Mesken vasıflı taşınmaz, Kuzey -Doğu cepheli olup borçlunun kendi kullanımındadır. TaşınmazSavur sokağa cepheli konumdadır,ana taşınmaz üzerinde 3 katlı apartmanlar vardır. Yakın çevresinde planlı modern yapılaşmalar başlamış ve devam etmektedir. Taşınmazın bulunduğu yer konum olarak sosyal donatı alanlarına, eğitim kurumlarına alışveriş merkezlerine sağlık merkezlerine resmi kurumlara ve şehir merkezine yakın kampüs alanlarına, ana yollara, Büyük Organize ve Küçük Ölçekli sanayi bölgelerine ve otogara uzak durumda, Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır,yakın çevresinde 327 metre batısında Hocacihan Anadolu imam Hatip lisesi,700 metre batısında Hocacihan ortaokulu, 260 metre doğusunda Kudüs camii, 565 metre kuzeyinde Kanuni Sultan Süleyman ilkokulu,700 metre kuzeyinde Gazi mesleki ve teknik Anadolu lisesi, 920 metre kuzeyinde Şemsi Tebriz’i Kız İmam Hatip Ortaokulu,1.33 km kuzeyinde Ahmet Haşhaş ilkokulu, 1.28 km kuzeyinde Konya Şehir Koleji, 2.05 km batısında Yeni Meram Tıp Fakültesi Hastanesi, 1.07 kmgüneyinde Başkent Hastanesi, 1.86kmdoğusunda otel Dedeman ve Koçtaş alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişmiş durumdadır. Ulaşım minibüs, otobüs ile sağlanmaktadır. Taşınmaz Sille caddesine 1.32 km,Genç Osman caddesine 635 metre, Alemdar caddesine 712 metre,Hekimoğlu caddesine 1.05 km , Anadolu caddesine 224 mt, Selçuklu Belediyesine 7.27km, otogara 8.00 km, YHT garına 3.60 ve vilayet merkezine 4.67 km mesafededir.
Bulunduğu konumu, inşa tarzı ve alanı, yapıda kullanılan malzemeler, uygulanmış olan işçilikler, mevcut halihazır durumu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yapı maliyetleri, yıpranma payı, ulaşım durumu, şehir merkezine mesafesi, mevcut ekonomik şartlar, arz ve talep, kiralanması halinde getirebileceği kira geliri, meskenin bulunduğu semt ve semt içindeki yeri ve günün iktisadi koşulları gibi değerine tesir edebilecek tüm faktörler göz önünde bulundurularak; piyasadaki alım-satım rayiçlerine göre arsa payı da dahil olmak üzere bilirkişilerce değerinin 240.000,00 TL olarak tespit edilmiştir.
Adresi : Akşemsettin Mahallesi, Savur Sokak, No: 23/6Selçuklu /KONYA
Yüzölçümü : 1.292 m2

Arsa Payı : 150/1292
İmar Durumu :Selçuklu ilçesi, Hocacihan Mahallesi,20742ada, 5nolu parselin imar durumu ile ilgili olarak Selçuklu Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğünün göndermiş olduğu imar durum belgesine göre taşınmaz 1/1000 ölçekli imar planında3 kat ayrık ikiz sahası içerisinde yer almaktadır. Parsel, imar uygulaması görmüş imar parselidir. Üzerindeki binaya ait 2012-1194/480 tarih sayı ile inşaat ruhsatı verilmiş
Kıymeti : 240.000,00 TL

KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında yazıldığı üzere
1. Satış Günü : 28/01/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 25/02/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B BLOK ZEMİN KAT MÜZAYEDE SALONU-KONYA/KARATAY
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2053 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR