BEYŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Hüyük İlçesi'nde bahçeli iki katlı kerpiç ev icradan satılıktır

BEYŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00954283
Şehir : Konya / Hüyük
Semt-Mahalle : ÇAVUŞ MAH. / HÜYÜK
: 338
Yayınlandığı Gazeteler

BEYŞEHİR''İN SESİ 28.02.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/398 Talimat
Muhammen Bedeli
:
30,581 TL
Birinci Satış Günü
:
15.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
10.05.2019 14:30
Satış Yeri
:
Beyşehir KOMEK Kurs Merkezi- (3.Kat Seçim Müdürlüğü Yanı) Evsat Mh. Seyit Mahmut Aksın Sk. No:2 Beyşehir-Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BEYŞEHİR İCRA DAİRESİ
2018/398 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya ili, Hüyük ilçesi, Çavuş Mahallesi, Uzuntır mevkii 4573 parsel'de kayıtlı 338 m3 yüzölçümüne sahip bahçeli iki katlı kerpiç ev niteliğindeki taşınmazın borçluya ait 3/8 hissesi satılacaktır.Parselin yok terki olmayıp yola tek cephelidir. Parsel güney cepheli olup mahalle merkezine yakın sayılacak bir konumdadır. Parselin karşısında mezarlık alanı yer almaktadır. Parselin imar durumu ayrık nizam 2 kata imarlı olup konut sahasındadır. Parselin taksı 0,25 emsali 0,50'dir. Parsel üzerindeki yapı 2 katlı olup yığma olarak inşa edilmiştir. Yapının taşıyıcıları duvarlar ve ağaç kirişlerdir. Yapının sıvası ve kısmen boyası olup yalıtımı yoktur. Yapının elektrik, su ve kanalizasyon bağlantısı vardır. Yapının zemin katı depo 1.katı mesken olarak kullanılmaktadır. Yapının kalorifer tesisatı yoktur ve yapı sobalıdır. Yapının yapı sınıfı 3/A olup yıpranma oranı %60'dır. Yapının taban inşaat alanı 100 m2 olup toplam inşaat alanı 200 m2'dir. Bahçe içerisinde bulunan ağaçlar düzensiz olarak dikilmiştir. Farklı cinslerde ağaçlarla dikim yapılmıştır. Bakım ve sulama faaliyetlerinin düzensiz olduğu, ağaaçların meyvelerinin dalında kuruması ve ağaç altlarındaki işlenmemiş sert zeminden anlaşılmaktadır. Değişik cinslerde toplam 13 adet ağaç vardır. Toplam değeri 650,00TL'dir. Taşınmaz içinde borçlunun 3/8 hissesi satılacaktır.
Adresi : Çavuş Mahallesi, 111229.Sokak No:5 Hüyük/Konya
Kıymeti : 30.581,25 TL

KDV Oranı : %18

Arsa Payı : 3/8
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcuttur.
1. Satış Günü : 15/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 10/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Beyşehir KOMEK Kurs Merkezi- (3.Kat Seçim Müdürlüğü Yanı) Evsat Mh. Seyit Mahmut Aksın Sk. No:2 Beyşehir-Konya

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/398 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR