KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Karatay'da 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01070100
Şehir : Konya / Karatay
Oda Sayısı : 3+1
Bulunduğu Kat : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 21.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11937 Esas
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2019 15:05
İkinci Satış Günü
:
21.01.2020 15:05
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Z.18-19 İcra Müdürlükleri Mezat Salonu Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 4. İCRA DAİRESİ
2018/11937 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; tapu’ da Konya ili, Karatay İlçesi, Şeyh Ulemarecepağa Mahallesi, 8 Cilt, 788 Sayfa, 22085 Ada, 18parsel numaralı,1.738,84 m² yüzölçümlü, Betonarme 6 katlı Apartman ve Arsası vasıflı ana taşınmaz üzerinde, 5 kat, 1. giriş 11 Bağımsız bölüm numaralı, 20/620 arsa paylı, Mesken vasıflı taşınmaz olup BORÇLU adına tam olarak kayıtlı bulunmaktadır. Taşınmaz kat mülkiyetlidir.
Bilirkişi raporunda; 22085 Ada, 18 nolu parsel Planda blok nizam ticaret sahasına isabet etmektedir. Parsel İmar uygulaması görmüş imar parselidir. DOP kesintisi yapılmıştır. Plan notunda ticaret alanlarında zemin katların üzerindeki katlar mesken amacıyla kullanılacaktır. Üzerindeki ana yapıya ait 2008/662-252 tarih sayılı inşaat ruhsatı vardır.
Taşınmazda Suriyeli kiracı oturmaktadır.Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar başlamış olup devam etmektedir. Çevre yapılaşmaları genel olarak mesken 6 katlı ruhsatlı ve plana uygun yapılaşmalar ile eski imara uygun olmayan yapılaşmalar vardır.
Ana taşınmazın bulunduğu yer konum olarak, alışveriş veiş merkezlerine, Sosyal donatı alanlarına, resmi kurumlara, sağlık merkezlerine ve şehir merkezine yakın durumdadır. Bölge Sosyal ve kültürel yönden normal gelişmiş durumdadır. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Taşınmazın ulaşım durumu toplu ulaşım araçlarından Minibüs, tramvayve otobüs ile sağlanmaktadır.
Kıymet takdirine konu taşınmaz, 5. Kat 9 numarada bulunan mesken olup güney-doğu cephelidir. Bulunduğu ana taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Ana binanın giriş kapısı renkli alüminyum doğramadan yapılı, giriş zemin, merdiven ve sahanlıkları mermer, merdiven korkulukları demir doğramadan yapılmıştır.
Mesken, antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, hol, kiler ve 3 balkondan oluşmaktadır. Evin giriş ve iç kapılar amerikan panel kapı ve pencereleri ahşap doğramadır. Oda duvarları sıvalı ve plastik boyalıdır. Islak alanlar yerinde seramik kaplama, oda tabanları laminant parke kaplıdır. Tavanlarda alçıpan dekoratif kartonpiyer ve perde bantı vardır. Banyo ve wc duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Banyoda ayaklı lavabo ve klozet vardır. Mutfakta, mutfak tezgahının altında ve üstünde mutfak dolapları, arasında seramik kaplama ve mermer tezgah bulunmaktadır. Ferdi ısınma kaloriferli ve petekler paneldir. Doğalgaz, elektrik ve su tesisatı mevcut olduğu bilirkişi raporunda bildirilmiştir.
Arsa Payı : 20/620
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 15:05 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 21/01/2020 günü 15:05 - 15:10 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Z.18-19 İcra Müdürlükleri Mezat Salonu Karatay/KONYA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışakonu taşınmaz; tapu’ da Konya ili, Karatay İlçesi, Şemsi Tebrizi Mahallesi, 10 Cilt, 951 Sayfa, 243 Ada, 43 parsel numaralı,489,25 m² yüzölçümlü, 7 katlı bodrum katta 3 müstakil depo ve zemin katta 1 dükkan 15 daireli kargir apartman vasıflı ana taşınmaz üzerinde , 1.Bodrum, 1 Bağımsız bölüm numaralı, 3/64arsa paylı, Depo vasıflı taşınmaz olup BORÇLU adına tam olarak kayıtlı bulunmaktadır. Taşınmaz kat mülkiyetlidir.
Bilirkişi raporuna göresatışa konu taşınmaz Şemsi Tebrizi Mahallesi, Şems Caddesi, No: 42/1 Karatay/Konya adresindedir.
Konya ili, Karatay İlçesi, Şemsi Tebrizi Mahallesi, 243 Ada, 43 nolu parsel Planda Ticaret-Turizm (Konaklama)Konut alanı ve yol sahasına isabet etmektedir. Parsel İmar uygulaması görmemiş Kadastro parselidir. DOP kesintisi yapılmamıştır. Üzerindeki ana yapıya ait 1977/ 1311tarih sayılı inşaat ruhsatı vardır.
Ek Plan Notlarında;
-3. derece arkeolojik sit alanı ÖPA 8 ve çevresi koruma amaçlı ve kentsel sit alanı uygulama imar planı içerisinde kalmaktadır.
-İmarlaşmaya yönelik yapılanmada KUDEB, Konya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulundan izin alınması şeklinde belirtmeler bulunmaktadır.
katları mesken olarak kullanılan 5 katlı apartman bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yer konum olarak merkez durumda olup, resmi kurumlara, dini tesislere, sosyal donatı alanlarına, sağlık merkezlerine, eğitim kurumlarına, valilik binasına, Mevlana’ya, kayalı parka, bedestene ve ana caddelere yakın konumdadır.Yapılan bilirkişi incelemesinde Suriyeli kiracılar oturmaktadır.
Taşınmazın bulunduğu yer eski yerleşim yeri olup,bölgede ikamet edenler Suriyeliler ve Romen vatandaşlar ağırlıktadır. Bu sebeple merkeze yakın olmasına rağmen kıymet takdirine konu taşınmazların değer yönünden likiditesi düşük seviyededir. Alım satımlarda bölgenin durumu itibarı ile tercih edilen bir yer değildir. Taşınmazların cepheli bulunduğu şems caddesi durum itibarı ile ticari hareketlilik yönünden zayıftır. Kıymet takdirine konu taşınmaz ve ana yapı eski olması sebebi ile merkeze yakın olmasına rağmen kira ve alım satım yönünden düşük profillidir.
Kıymet takdirine konu taşınmaz, bodrum katta bulunan mesken olup doğu-batı cephelidir. Bulunduğu ana taşınmazın dış cephesi taraklı mozaik kaplamadır. Ana binanın giriş kapısı renkli alüminyum doğramadan yapılı, giriş zemin, merdiven ve sahanlıkları mermer, merdiven korkulukları demir doğramadan yapılmıştır.
Mesken, antre, 4 oda,mutfak, banyo, tuvalet, holden oluşmaktadır. 3 oda eski tip araları ahşap kapı ile bölünmüş vaziyettedir. Evin giriş kapısı çelik ve iç kapılar ahşap kapı ve pencereleri ahşap doğramadır. Oda duvarları sıvalı ve plastik boyalıdır. Islak alanlar yerinde seramik kaplama, oda tabanları taban tahtası kaplıdır. Banyo ve wc duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfakta, mutfak tezgahının altında ve üstünde mutfak dolapları, arasında seramik kaplama ve mermer tezgah bulunmaktadır. Soba ile ısınma sağlanmaktadır. Elektrik ve su tesisatı mevcut olduğu bilirkişi raporunda beyan edilmiştir.
Arsa Payı : 3/64
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 21/01/2020 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Z.18-19 İcra Müdürlükleri Mezat Salonu Karatay/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11937 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR