KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Meram'da 4+1 mesken icradan satılıktır

KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112430
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : ALAVARDI MAH. / MERAM
Oda Sayısı : 4+1
: 190
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

HAKİMİYET 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/9364 Esas
Muhammen Bedeli
:
430,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2020 16:00
İkinci Satış Günü
:
24.03.2020 16:00
Satış Yeri
:
Konya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu, B blok, Zemin Kat Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 4. İCRA DAİRESİ
2016/9364 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya ili, Meram İlçesi, Alavardı Mah., 16981 Ada, 3 Parsel, 40 Cilt, 3890 Sayfada Kayıtlı, 10/90 Arsa Paylı, 946,73 m2 yüzölçümlü, Karkas Dört Katlı Bina ve Arsası vasıflı ana taşınmaz üzerinde kurulu bulunan, Üçüncü Kat, 7 Bağımsız Bölüm Nolu Mesken.
Satışa konu taşınmaz Ali Kemal caddesine 450 m, Demir yolu caddesine 1.100 m, Beyşehir caddesine 550 m, çarşı merkezine 4.000 m uzaklıkta bulunmaktadır. Kamu hizmeti veren toplu taşıma duraklarına, spor alanları, çocuk bahçeleri, alış veriş merkezlerine, sağlık ocağını, okullara, ibadethanelere yakın konumdadır. Sağlıksız ve zararlı olan, alt yapısı olmayan, az gelişmiş, çevre sağlığını tehdit eden sanayi atıkları, jeolojik açıdan tehlike arz eden oturmalar ve heyelan, ıslak edilmemiş dere yatağı, çöp boşaltım alanlarından, yüksek gerilim enerji hattı, emniyet açısından suç işleme oranı yüksek bölgeden uzak konumdadır. Gürültü meydana getiren, hava alanı, kavşaklar, demir yolları, eğlence merkezlerinden uzak ve havası temiz olan havadar bölgede yeralmaktadır. Taşınmazın ulaşım sorunu olmayıp, ulaşım toplu taşıma araçları olan belediye otobüsü ve dolmuş ile Konya'nın her yerine sağlanabilmektedir. Taşınmazın yakın çevresinde ilk ve ortaöğretim okulları, meram YAka kapalı pazar alanı, Evliya ÇElebi Parkı, Necmettin Erbakan Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Özel Meram Akademi Hastanesi ve Meram Araştırma Hastanesi mevcuttur.
Taşınmazın çevresinde imar planına göre yapılaşma olup, kaçak inşaatın olmadığı yerde bulunmaktadır. İmar planına göre yapılaşmış konut alanı olarak cazibesi yüksek ve imar bölgedir. Çevresinde 2-3-4-5-6 katlı bina, site ve işyerleri yeralmaktadır. Çevresinde her türlü alt yapı tesisleri yapı ve mükemmel, belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanmakta olup, taşınmaz kamusal alan ve sit alanı dışında yeralmaktadır.
Bağımsız bölüm taşınmazın bulunduğu ana bina bodrum kat, zemin kat, normal 3 kat olmak üzere toplam 4 katlı ve zemin katta dükkan, diğer normal katlarda 2 daire olup, toplam 6 daireli bina betonarme karkas olarak 2006 yılında yapılmıştır. Ana bina giriş kapası alüminyum profilden yapılı, merdiven sahanlıkları ve basamakları mermer, merdiven boşluk duvarları 1,00 m kadar mermer lambri, diğer kısmı alçı sıvalı ve boyalı, binanın dış cephesi mantolama yapılı, sıvalı ve boyalı, asansörlü, doğulgaz tesisatı döşeli, üzeri ahşap çatılı ve çevre düzenlemesi yapılıdır.
Satışa konu bağımsız bölüm taşınmaz girişe göre sağ üstte doğu-batı-kuzey yönünde 3.kat, 7 bağımsız bölüm numaralı daire, 10/90 arsa paylı (105,19 m2 arsa miktarı) brüt balkonları ile birlikte 190,40 m2 ve net 153,04 m2 inşaat alanlı, antre, 1 salon, 4 oda (4+1), hol, mutfak, tuvalet, lavabo, banyo ve üç balkondan meydana gelmiştir. Giriş kapısı çelik kapı girişte sabit vestiyerlik yapılı, iç kapılar ise Amerikan panel kapıdır. Pencereler ısı camlı ahşap görünümlü PVC doğramadandır. Giriş hol zemini, mutfak ve ıslak zeminler seramik kaplı, salon ve oda zeminleri isi laminat kaplıdır.
Salon ve oda duvarları ile diğer duvarlar alçı sıva üstü duvar kağıdı kaplı olup tavanlar alçı asma tavan ve kartonpiyer süslemelidir. Mutfakta akrilik mutfak tezgahı, lake kapaklı MDF alt ve üst dolapları takılı ve 5 li ankastre sistemi mevcuttur. Banyoda duvarlar ve zemin seramik kaplı tavan ise alçı+plastik asma tavan şeklinde olup ayaklı dolaplı lavabo, klozet ve duşa kabin bulunmaktadır. Wc de zemin ve duvarlar seramik kaplı tavan asma tavan, alaturka hela taşı ve ayaklı dolaplı lavabo bulunmaktadır. Ebeveyn banyosunda ise zemin ve duvarlar seramik kaplı, tavan asma tavan ve duşa kabin bulunmaktadır. Merkezi sistem yerden ısıtmalıdır. Binanın betonarme karkas olarak 2006 yılında yapılmış olması, bakım ve onarımı gözönüne alınarak yıpranma payının %15 olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Melikşah (Dede Korkut) Mahallesi, Aziz Mahmut Hüda-i Cad. No:4 Sefa Kent Sitesi A blok, 3.kat, 6 numara
İmar Durumu : Meram Belediyesinin 1/1000 ölçekli uygulama imar planının içerisinde, 4 kat blok nizamında, konut alanında kalmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yerde imar uygulaması yapılmış olup, imarlı arsadır.
Kıymeti : 430.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı : 16.11.2016 / AT Bu gayrimenkulün mülkiyeti kat mülkiyetine geçmiştir - 10.08.2010 tarih -29628 yevmiye
1. Satış Günü : 25/02/2020 günü 16:00 - 16:05 arası
2. Satış Günü : 24/03/2020 günü 16:00 - 16:05 arası
Satış Yeri : Konya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu, B blok, Zemin Kat Konya
SATIŞ ŞARTLARI :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/9364 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

NOT : Satış ilanının ilgililere tebliğ edilememesi durumunda yapılacak gazete ilanı ve elektronik ilanın tüm ilgililere tebliğ yerine geçmesine,

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR