KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Konya Şeker Mahallesi'nde 178 m² 4+1 daire icradan satılıktır Düzeltme İlanına Git

KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01054562
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : ŞEKER MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 4+1
: 178
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

HAKİMİYET 20.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1019 Esas
Muhammen Bedeli
:
460,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2019 15:50
İkinci Satış Günü
:
02.01.2020 15:50
Satış Yeri
:
Cemil Çiçek Caddesi Adliye Binası B Blok Zemin Kat Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.


KONYA 10. İCRA DAİRESİ


2019/1019 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kıymet takdirine konu taşınmazın da içinde bulunduğu ana taşınmaz ile ilgili olarak zeminde yapmış olduğumuz keşif incelemesinde , Ana taşınmaz üzerinde içerisinde kıymet takdirine konu taşınmazın da bulunduğu, mimari projesine uygun olarak yapılan tapu kaydında vasfı belirtilen 16 katlı Betonarme apartmanın olduğu görülmüştür. Taşınmazın zemin katları ticari normal katları mesken olarak kullanılmaktadır. Kıymet takdirine konu taşınmaz, Güney-Kuzey- Batı cephelidir. Bulunduğu ana taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Ana binanın giriş kapısı alüminyum doğramadan yapılı, giriş zemini granit seramik, merdiven ve sahanlıkları mermer, merdiven korkulukları alüminyum doğramadan yapılmıştır. İki asansörlüdür. Açık otoparkı olup çevre düzenlemesi yapılıdır. Oyun alanı ve kamelyaları vardır.Mesken, antre, 4 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, hol ve 3 balkondan oluşmaktadır. Mesken brüt 178,00 m², net alanı 152,96 m² dir. Evin giriş çelik kapı, iç kapılar ahşap panel ve pencereleri renkli PVC doğramadır. Antre, oturma odası, salon duvarları ve diğer odalar dekoratif duvar kağıdı kaplıdır. Odalarda dekoratif kartonpiyer/ perde bantı ve alçıpan asma tavan vardır. Islak alanlar seramik kaplama, oda tabanları, antre ve holler laminat parke kaplıdır. Banyo ve wc duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfakta, mermerit tezgahının altında ve üstünde mutfak dolapları, arasında dekoratif fayans kaplama bulunmaktadır. Antrede gömme vestiyer dolabı vardır. Banyoda duşakabin, klozet ve Hilton lavabo vardır. Islak hacimlerin tavanı karolam asma tavandır. Merkezi, yerden ısınma doğalgaz kaloriferlidir. Doğalgaz, elektrik ve su tesisatı mevcuttur.
Adresi : Şeker Mahallesi Demiryolu Caddesi No:1/12 Selçuklu/KONYA
Yüzölçümü : 1.689,50 m2
Arsa Payı : 172870/4743200
İmar Durumu : İmar durumuna göre mesken sahasına isabet etmektedir.
Kıymeti : 460.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 24/10/2019 günü 15:50 - 15:55 arası
2. Satış Günü : 02/01/2020 günü 15:50 - 15:55 arası
Satış Yeri : Cemil Çiçek Caddesi Adliye Binası B Blok Zemin Kat Karatay/KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1019 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR