KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Selçuk Mahallesi'nde 83 m² 1+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01086159
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : SELÇUK MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 1+1
: 83
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU''DA BUGÜN 03.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/575 Esas
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.02.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
03.03.2020 15:00
Satış Yeri
:
Konya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu, B blok, Zemin Kat, Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 4. İCRA DAİRESİ
2019/575 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya ili, Selçuklu ilçesi, Yeni Selçuk Mahallesi, 28932 ada, 5 parsel, A blok, Bodrum Kat, A1 Giriş, 33 Nolu Bağımsız Bölüm.
Kıymet takdirine konu taşınmazın içinde bulunduğu ana taşınmaz, üzerindeblok apartmanlar vardır. Ana taşınmazkonum olarak Beyşehir caddesi, Ömer Halis Demir Caddesi, Muhammed kıymet ve Birinci sokaklara cepheli konumdadır.Kıymet takdirine konu taşınmaz, A bloğun, A1 girişinde, Bodrum Katında, 33 Bağımsız bölüm numaralı taşınmaz olup,Kuzey cepheli konumdadır. Yapılan incelemede taşınmaz boş olup herhangi bir kullanım bulunmamaktadır. Ana taşınmazda ve kıymet takdirine konu taşınmaz ’da inşaat faaliyetleri henüz bitirilmemiştir.
Ana taşınmaz alışveriş ve iş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, resmi kurumlara, eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine,ana yollara ve merkeze yakındır. Otogar , hava limanı, büyük organize sanayi bölgelerine, kampüs alanlarına uzak durumdadır.
Yakın çevresinde Başkent hastanesi, Tekke mezarlığı, Ahmet Perihan Demirok ilkokulu,Konya Şeker Fabrikası, Ova Un fabrikası, Çınar Camii, Novotel, ibis otel, özel Başkent hastanesi, Ahmet Keleşoğlu kültür merkezi ile birlikte yerleşim yerleri bulunmaktadır.
Yapılaşmalar bu bölgede başlamış ve devam etmektedir. Bölgede yüksek katlı 3-B yapı gurubunda yapılar yoğunluktadır. Konya Şehir merkezinin en fazla yüksek katlı yapılaşmaların bulunduğu bir bölgedir.Bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede inşaat çalışmaları devam ettiğinden yol, tretuvar ve çevre düzenlemesi henüz yapılmamıştır. Beyşehir, Şeker tekkeve Çevre yolu caddeleri üzerinden Ulaşım minibüs ve otobüsile merkeze gidilmektedir.
Taşınmaz Çevre yolu Caddesine 480 metre , Hocacihan Tekke Caddesine 400 metre, YHT garına 2.01 km, otogara 8.84 km, Selçuklu Belediyesine 8.38 km ve Vilayet merkezine 3.52 km mesafededir.
Kıymet takdirine konu dairenin balkonlar dâhil net 83,78 m² dir.Dairede; 1 oda, 1 salon+ mutfak, antre, lavabo-wc, banyo ve balkondan oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları ve pencereleri takılmamış olup, banyonun, mutfağın, lavabo, balkonlarınve wc nin zeminleri seramik kaplama, odaların ve salonun tabanları ise; şapı atılmış vaziyettedir. Lavabo, banyo ve wc nin duvarları tavana kadar fayans kaplama, mutfak, diğer odalar, salon ve antrenin duvarlar ise; alçı sıvalıdır. Tavanlarda dekoratif kartonpiyer ve perde bantı vardır. Mutfak dolapları yapılmamıştır. Isınma şekli kaloriferli olup, peteklerin montajı yapılmamıştır.
Ana yapı giriş kapısı, giriş katı tabanı yapılmamış, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer kaplama, duvarları alçı sıva kaplama,merdiven korkulukları alüminyum doğramadan yapılıdır. Asansör faaliyete alınmamıştır. Dış cephesi sıvalı ve dış cephe boyalıdır.Çevre düzeni vekapalı otoparkı yapım çalışmaları devam etmektedir. Meskenin balkonlar dâhil Net kullanım alanı 83,78 m² olup Kuzey cephelidir.
Adresi : Selçuk mahallesi, Beyşehir Caddesi No: Bila No Selçuklu/KONYA
İmar Durumu : Konya ili, Selçuklu İlçesi, Yeni Selçuk Mahallesi, 28932 Ada, 5 nolu parselin imar durumu ile ilgili olarak Selçuklu Belediye Başkanlığı Plan ve Proje müdürlüğünün 08.03.2019 tarih, 9699sayılı imar durum belgesindetaşınmaz ticaret sahasına isabet etmektedir. Taşınmaz imar parselidir. İnşaat Parametreleri TAKS: 0.25 veE: 2.10 olarak belirlenmiştir. Üzerindeki ana yapıya ait 2014 tarih 652-306 sayı numarası ile inşaat ruhsatı verilmiş.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : % 8 (Ruhsat tarihi itibariyle arsa değeri 600,00 TL olduğundan)
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı : 01.08.2017 - Taşınmazın inşaat faaliyetleri bitirilmemiş olup, ihaleye katılanlar taşınmazın tescil veya teslim halindeki durumunu kabul etmiş sayılacaktır.
1. Satış Günü : 04/02/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 03/03/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Konya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu, B blok, Zemin Kat, Konya
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya ili, Selçuklu ilçesi, Yeni Selçuk Mahallesi, 28932 ada, 5 parsel, Ablok, 9. Kat, A2 Giriş, 17 Nolu Bağımsız Bölüm
Kıymet takdirine konu taşınmazın içinde bulunduğu ana taşınmaz, üzerinde blok apartmanlar vardır. Ana taşınmaz konum olarak Beyşehir caddesi, Ömer Halis Demir Caddesi, Muhammed kıymet ve Birinci sokaklara cepheli konumdadır.Kıymet takdirine konu taşınmaz, A bloğun, A2 girişinde, 9. Katında, 17 Bağımsız bölüm numaralı taşınmaz olup Kuzey- Güney doğu cepheli konumdadır. Yapılan incelemede taşınmaz boş olup herhangi bir kullanım bulunmamaktadır. Ana taşınmazda ve kıymet takdirine konu taşınmaz ’da inşaat faaliyetleri henüz bitirilmemiştir.
Ana taşınmaz alışveriş ve iş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, resmi kurumlara, eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine,ana yollara ve merkeze yakındır. Otogar , hava limanı, büyük organize sanayi bölgelerine, kampüs alanlarına uzak durumdadır.
Yakın çevresinde Başkent hastanesi, Tekke mezarlığı, Ahmet Perihan Demirok ilkokulu,Konya Şeker Fabrikası, Ova Un fabrikası, Çınar Camii, Novotel, ibis otel, özel Başkent hastanesi, Ahmet Keleşoğlu kültür merkezi ile birlikte yerleşim yerleri bulunmaktadır.
Yapılaşmalar bu bölgede başlamış ve devam etmektedir. Bölgede yüksek katlı 3-B yapı gurubunda yapılar yoğunluktadır. Konya Şehir merkezinin en fazla yüksek katlı yapılaşmaların bulunduğu bir bölgedir.Bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede inşaat çalışmaları devam ettiğinden yol, tretuvar ve çevre düzenlemesi henüz yapılmamıştır. Beyşehir, Şeker tekkeve Çevre yolu caddeleri üzerinden Ulaşım minibüs ve otobüsile merkeze gidilmektedir. Taşınmaz Çevre yolu Caddesine 480 metre , Hocacihan Tekke Caddesine 400 metre, YHT garına 2.01 km, otogara 8.84 km, Selçuklu Belediyesine 8.38 km ve Vilayet merkezine 3.52 km mesafededir.
Kıymet takdirine konu dairenin balkonlar dâhil net 147,88 m² dir.Dairede; 3 oda, 1 salon mutfak, antre, lavabo-wc, banyo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları ve pencereleri takılmamıştır. Banyonun, mutfağın, lavabo, balkonlarınve wc nin zeminleri seramik kaplama, odaların ve salonun tabanları ise; şapı atılmış vaziyettedir. Lavabo, banyo ve wc nin duvarları tavana kadar fayans kaplama, mutfak, diğer odalar, salon ve antrenin duvarlar ise; alçı sıvadır. Tavanlarda dekoratif kartonpiyer ve perde bantı vardır. Mutfak dolapları yapılmamıştır. Isınma şekli kaloriferli olup, peteklerin montajı yapılmamıştır.
Ana yapı giriş kapısı, giriş katı tabanı yapılmamış, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer kaplama, duvarları alçı sıva kaplama,merdiven korkulukları alüminyum doğramadan yapılıdır. Asansör faaliyete alınmamıştır. Dış cephesi sıvalı ve dış cephe boyalıdır.Çevre düzeni vekapalı otoparkı yapım çalışmaları devam etmektedir. Meskenin balkonlar dâhil Net kullanım alanı 147,88 m² olup Kuzey-Güney cephelidir.
Adresi : Selçuk mahallesi, Beyşehir Caddesi No: Bila No Selçuklu/KONYA
İmar Durumu : Konya ili, Selçuklu İlçesi, Yeni SelçukMahallesi, 28932 Ada, 5 nolu parselin imar durumu ile ilgili olarak Selçuklu Belediye Başkanlığı Plan ve Proje müdürlüğünün 08.03.2019 tarih, 9699 sayılı imar durum belgesinde taşınmaz ticaret sahasına isabet etmektedir. Taşınmaz imar parselidir. İnşaat Parametreleri TAKS: 0.25 veE: 2.10 olarak belirlenmiştir. Üzerindeki ana yapıya ait 2014 tarih 652-306 sayı numarası ile inşaat ruhsatı verilmiş.
Kıymeti : 305.000,00 TL
KDV Oranı : % 8 (Ruhsat tarihi itibariyle arsa değeri 600,00 TL olduğundan)
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı : 01.08.2017 - Taşınmazın inşaat faaliyetleri bitirilmemiş olup, ihaleye katılanlar taşınmazın tescil veya teslim halindeki durumunu kabul etmiş sayılacaktır.
1. Satış Günü : 04/02/2020 günü 15:20 - 15:25 arası
2. Satış Günü : 03/03/2020 günü 15:20 - 15:25 arası
Satış Yeri : Konya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu, B blok, Zemin Kat, Konya
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya ili, Selçuklu ilçesi, Yeni Selçuk Mahallesi, 28932 ada, 5 parsel, A blok, Bodrum Kat, A2 Giriş, 33 Nolu Bağımsız Bölüm
Kıymet takdirine konu taşınmazın içinde bulunduğu ana taşınmaz, üzerinde blok apartmanlar vardır. Ana taşınmazkonum olarak Beyşehir caddesi, Ömer Halis Demir Caddesi, Muhammed kıymet ve Birinci sokaklara cepheli konumdadır.Kıymet takdirine konu taşınmaz, A bloğun, A2 girişinde, BodrumKatında, 33 Bağımsız bölüm numaralı taşınmaz olup Kuzey cepheli konumdadır. Yapılan incelemede taşınmaz boş olup herhangi bir kullanım bulunmamaktadır. Ana taşınmazda ve kıymet takdirine konu taşınmaz ’da inşaat faaliyetleri henüz bitirilmemiştir.
Ana taşınmaz alışveriş ve iş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, resmi kurumlara, eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine,ana yollara ve merkeze yakındır. Otogar , hava limanı, büyük organize sanayi bölgelerine, kampüs alanlarına uzak durumdadır.
Yakın çevresinde Başkent hastanesi, Tekke mezarlığı, Ahmet Perihan Demirok ilkokulu,Konya Şeker Fabrikası, Ova Un fabrikası, Çınar Camii, Novotel, ibis otel, özel Başkent hastanesi, Ahmet Keleşoğlu kültür merkezi ile birlikte yerleşim yerleri bulunmaktadır.
Yapılaşmalar bu bölgede başlamış ve devam etmektedir. Bölgede yüksek katlı 3-B yapı gurubunda yapılar yoğunluktadır. Konya Şehir merkezinin en fazla yüksek katlı yapılaşmaların bulunduğu bir bölgedir.Bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede inşaat çalışmaları devam ettiğinden yol, tretuvar ve çevre düzenlemesi henüz yapılmamıştır. Beyşehir, Şeker tekkeve Çevre yolu caddeleri üzerinden Ulaşım minibüs ve otobüsile merkeze gidilmektedir.
TaşınmazÇevre yolu Caddesine 480 metre , Hocacihan Tekke Caddesine 400 metre, YHT garına 2.01 km, otogara 8.84 km, Selçuklu Belediyesine 8.38 km ve Vilayet merkezine 3.52 km mesafededir.
Kıymet takdirine konu dairenin balkonlar dâhil net 83,77 m² dir.Dairede; 1 oda, 1 salon+ mutfak, antre, lavabo-wc, banyo ve balkondan oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları ve pencereleri takılmamış olup, banyonun, mutfağın, lavabo, balkonlarınve wc nin zeminleri seramik kaplama, odaların ve salonun tabanları ise; şapı atılmış vaziyettedir. Lavabo, banyo ve wc nin duvarları tavana kadar fayans kaplama, mutfak, diğer odalar, salon ve antrenin duvarlar ise; alçı sıvalıdır. Tavanlarda dekoratif kartonpiyer ve perde bantı vardır. Mutfak dolapları yapılmamıştır. Isınma şekli kaloriferli olup, peteklerin montajı yapılmamıştır.
Ana yapı giriş kapısı, giriş katı tabanı yapılmamış, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer kaplama, duvarları alçı sıva kaplama,merdiven korkulukları alüminyum doğramadan yapılıdır. Asansör faaliyete alınmamıştır. Dış cephesi sıvalı ve dış cephe boyalıdır.Çevre düzeni vekapalı otoparkı yapım çalışmaları devam etmektedir. Meskenin balkonlar dâhil Net kullanım alanı 83,77 m² olup Kuzey cephelidir.
Adresi : Selçuk mahallesi, Beyşehir Caddesi No: Bila No Selçuklu/KONYA
İmar Durumu : Konya ili, Selçuklu İlçesi, Yeni Selçuk Mahallesi, 28932 Ada, 5 nolu parselin imar durumu ile ilgili olarak Selçuklu Belediye Başkanlığı Plan ve Proje müdürlüğünün 08.03.2019 tarih, 9699sayılı imar durum belgesinde taşınmaz ticaret sahasına isabet etmektedir. Taşınmaz imar parselidir. İnşaat Parametreleri TAKS: 0.25 veE: 2.10 olarak belirlenmiştir. Üzerindeki ana yapıya ait 2014 tarih 652-306 sayı numarası ile inşaat ruhsatı verilmiş.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : % 8 (Ruhsat tarihi itibariyle arsa değeri 600,00 TL olduğundan)
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı : 01.08.2017 - Taşınmazın inşaat faaliyetleri bitirilmemiş olup, ihaleye katılanlar taşınmazın tescil veya teslim halindeki durumunu kabul etmiş sayılacaktır.
1. Satış Günü : 04/02/2020 günü 15:40 - 15:45 arası
2. Satış Günü : 03/03/2020 günü 15:40 - 15:45 arası
Satış Yeri : Konya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu, B blok, Zemin Kat, Konya
4 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya ili, Meram ilçesi, Dedekorkut Mahallesi, 27259 ada, 5 parsel, C2 blok, 10.Kat, 21 nolu bağımsız bölüm.
Kıymet takdirine konu taşınmazın içinde bulunduğu ana taşınmaz, üzerinde blok apartmanlar vardır. Ana taşınmazkonum olarak Ezine, Şerefe, işlemeli ve Hacı Mehmet sokaklara cepheli konumdadır.Kıymet takdirine konu taşınmaz, C2 bloğun, 10.Katında, 21Bağımsız bölüm numaralı taşınmaz olup doğu-batı cepheli konumdadır. Yapılan incelemede taşınmaz kiracı tarafından kullanılmaktadır.
Ana taşınmaz alışveriş ve iş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, resmi kurumlara, eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine,ana yollara ve merkeze yakındır. Otogar , hava limanı, büyük organize sanayi bölgelerine, kampüs alanlarına uzak durumdadır.
Yakın çevresinde özel Meram Akademi hastanesi,Tekke mezarlığı, Konya Şeker Fabrikası, Ova Un fabrikası, Ova Un İlkokulu,Çumralıoğlu imam Hatip ortaokulu, Novotel, ibis otel, özel Başkent hastanesi, ile birlikte yerleşim yerleri ve kamusal alanlar bulunmaktadır.
Yapılaşmalar bu bölgede başlamış ve devam etmektedir. Bölgede yüksek katlı 3-B yapı gurubunda yapılar yoğunluktadır. Konya Şehir merkezinin en fazla yüksek katlı yapılaşmaların bulunduğu bir bölgedir.Bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede inşaat çalışmaları devam ettiğinden yol, tretuvar ve çevre düzenlemesi henüz yapılmamıştır. Beyşehir, caddesi üzerinden Ulaşım minibüs ve otobüsile merkeze gidilmektedir.
Taşınmaz Çevre yolu Caddesine 500 metre , Beyşehir Caddesine 260 metre, YHT garına 1.90km, otogara 9.45 km, Meram Belediyesine 2.55 km ve Vilayet merkezine 3.63 km mesafededir.
Kıymet takdirine konu dairenin balkonlar dâhil net 121,21 m² dir.Dairede; 3 oda, 1 salon mutfak, antre, lavabo-wc, banyo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap ve pencereleri PVC doğramalı olup, pencereleri çift camlıdır. Antrenin, banyonun, mutfağın, lavabo, balkonlarınve wc nin zeminleri seramik kaplama, odaların ve salonun tabanları ise; laminat parke kaplamadır. Lavabo, banyo ve wc nin duvarları tavana kadar fayans kaplama, mutfak, diğer odalar, salon ve antrenin duvarlar ise; alçı sıva üstü boyalıdır. Tavanlarda dekoratif kartonpiyer ve perde bantı vardır. Banyo ve lavabo da Hilton lavabo vardır. Banyoda duşa kabin ve klozet vardır. Mutfakta; ahşap alt ve üst mutfak dolapları, üçlü ankastre seti ve garnit tezgâhı,mevcuttur. Mutfak balkonu cam kapama ile kapatılmıştır. Isınma şekli yerden ısıtma, pay ölçerli sistem kaloriferli olup, doğalgazlıdır.
Ana yapı giriş kapısı alüminyum doğrama, giriş katı tabanı, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer kaplama, duvarları tavana kadar dekoratif kaplama,merdiven korkulukları alüminyum doğramadan yapılıdır. 2 adet Asansör bulunmaktadır. Dış cephesi sıvalı ve dış cephe boyalıdır.Çatısı ahşap ve üzeri kiremit kaplıdır. Bahçe duvarı yapılmış, kapalı otoparkı olan, kamelya ve oyun alanları ve çevre düzenlemesi yapılı, güvenlikli bir sitedir. Meskenin balkonlar dâhil Net kullanım alanı 121,21 m² olup Doğu- Batı cephelidir.
Adresi : Dedekorkut mahallesi, Ulubat sokak Karşıyaka konutları C2 Blok No: 22B /21 Selçuklu/Konya
İmar Durumu : Konya ili, Meram İlçesi, DedekorkutMahallesi, 27259Ada, 5noluparselin imar durumu ile ilgili olarak Meram Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik müdürlüğünün 07.05.2019 tarih, 4806sayılı imar durum belgesinde taşınmaz mesken sahasına isabet etmektedir. Taşınmaz imar parselidir. İnşaat Parametreleri TAKS: 0.25 veE: 1.80 olarak belirlenmiştir. Üzerindeki ana yapıya ait 2012 ila 2014 yılları arasında farklı sayı numarası ile inşaat ruhsatı verilmiş.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : - Yönetim Planı : 21.02.2013 - Bu parsel üzerindeki Plan Yeri Medaş A.Ş Genel Müdürlüğüne aittir - Krokisinde görüldüğü üzere sarı renk boyalı kısım Etibank lehine enerji nakil hattı geçirme hakkı - Krokisinde görüldüğü üzere Etibank lehine enerji nakil hattı geçirme hakkı - AT krokide görüldüğü üzere Etibank lehine enerj i nakil hattı geçirme hakkı - AT krokisinde 40,00 m2 lik "F" harfi ile gösterilen kısımda 49 yıl süre ile TEDAŞlehine intifa hakkı vardır, Şerhleri yer almakta olup, ihaleye katılanlar bu şerhleri kabul etmiş ve taşınmazı bu şerhlerle birlikte satın almış sayılacaktır.
1. Satış Günü : 04/02/2020 günü 16:00 - 16:05 arası
2. Satış Günü : 03/03/2020 günü 16:00 - 16:05 arası
Satış Yeri : Konya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu, B blok, Zemin Kat, Konya
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/575 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

NOT : Satış ilanının ilgililere tebliğ edilememesi durumunda yapılacak gazete ilanı ve elektronik ilanın tüm ilgililere tebliğ yerine geçmesine,

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR