KONYA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Selçuklu'da 149 m² 2+1 daire icradan satılıktır

KONYA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01187254
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : MUSALLA BAĞLARI MAH. / FATİH
Oda Sayısı : 2+1
: 149
Yayınlandığı Gazeteler

HAKİMİYET 09.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10636 Esas
Muhammen Bedeli
:
750,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.08.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
01.10.2020 15:00
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı İhale Salonu B blok Zemin kat Karatay / Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 12. İCRA DAİRESİ
2019/10636 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN :
Özellikleri :
Konya İl, Selçuklu İlçe, 1090 Ada, 27 Parsel, FERİTPAŞA Mahalle/Köy, - / 9 / 70 Nolu Bağımsız Bölüm, Borç konusu taşınmaz; Konya İli, Selçuklu İlçesi, Musalla Bağları mahallesi, Ahmet Hilmi Nalçacı ve Kerkük caddeleri, Gökler sokağa cepheli, no: 2'deki Kule Konaklarının, zemin kat + birinci normal katında bulunan iç kapı numarası 66 olan kuzey cepheli dairedir. Bu dairenin arsa payı 43/10110 olmak üzere borçluya ait arsa miktarı 43/10110 x 10.110,37 m2: 43,0 m2 dir. Daire antre, salon, iki oda, giysi odası, mutfak, kiler, lavabo, tuvalet, banyo, duş, giysi odası bulunmaktadır. İki adet balkon vardır. Giriş kapısı çelik, diğer kapı doğramaları paneldir. Pencereler PVC doğrama olup mermer denizlik vardır. İç duvar yüzeyleri harç sıvalı, kağıt kaplıdır. Sulu kısımların tabanına seramik, salon ve oda tabanlarına laminant döşenmiştir. Mutfakta mermer tezgah ile tezgah alt ve üst dolapları vardır. Banyoda lavabo, duşakabin ve klozet vardır. Banyo ve tuvalet iç duvar yüzeyleri tavana kadar seramik kaplanmıştır. Dairenin brüt inşaat alanı yaklaşık 172 m2, net inşaat alanı ise 149 m2'dir. Bu net inşaat alanına 17,59 m2 balkonlar dahildir. Kalorifer petekleri paneldir. Elektrik ve su tesisatı vardır. Yapılan keşif sırasında dairede önceki kiracı Hasan Yaşar’ın ikamet ettiği ifade edilmiştir. Borç konusu dairenin de üzerinde bulunduğu ana yapının üç adet bodrum katı, zemin katı ve on dokuz adet normal katı vardır. Giriş ve rüzgarlık kapıları alüminyum doğramadır. Asansörlerin çevresi mermer kaplıdır. Site içerisinde güvenlik sistemi bulunmaktadır. Çevre düzenlemesi yapılmıştır.
Adresi : Musalla Bağları Mah. Ahmet Hilmi Nalçacı ve Kerkük Caddeleri, Gökler Sokağa Cepheli, Kule Konakları No: 2/66 Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 149 m2
Arsa Payı : 43/10110
İmar Durumu : Mevcut yapının inşaat ruhsatı 2009 yılında 198/66 sayı ile alınmıştır.
Kıymeti : 750.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İpotek ve hacizler mevcut olup, ipotek dosyasından satış yapılacaktır.
1. Satış Günü : 20/08/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 01/10/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI, (B) BLOK, ZEMİN KAT, MEZAT SALONU, KARATAY / KONYA
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. (DÜNYADA VE ÜLKEMİZDE MEVCUT COVİD - 19 PANDEMİ HASTALIĞI - SALGINI NEDENİ İLE SATIŞ ESNASINDA NAKİT TEMİNAT ALINMAYACAKTIR.TEMİNATIN PORTAL ORTAMINDAN VEYA BANKA HESABINA (KONYA 12. İCRA MÜDÜRLÜĞÜNÜN VAKIFLAR BANKASI KONYA ADLİYE ŞUBESİ EMANET KASA HESABI IBAN NO: TR 420001500158007292606432) YATIRILMAK SURETİYLE İHALE ESNASINDA BELGELENMESİNE, BU ŞEKİLDE TEMİNAT YATIRMAYANLARIN İHALEYE KATILIMLARI KESİNLİKLE KABUL EDİLMEYECEKTİR.) Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. KDV'de yapılacak değişiklik durumunda, son belirlenen KDV. Oranı uygulanacaktır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133'üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamda ilan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesi görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10636 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR