KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Selçuklu'da 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01069136
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : SİLLE MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA POSTASI 24.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6301 Esas
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 15:00
Satış Yeri
:
Akabe Mah., Cemil Çiçek Cad. Konya Adalet Sarayı, B Blok, Zemin Kat, Mezat Salonu, Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 4. İCRA DAİRESİ
2019/6301 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya ili, Selçuklu İlçesi, Sille mahallesi , 360 Cilt, 35635 Sayfa, 15451 Ada, 12parsel sayılı 1.635,50 m² yüzölçümlü 5 katlı Betonarme mesken ve arsası vasıflı ana taşınmazın, Zemin kat,4 Bağımsız Bölüm numaralı, 493/8180 arsa paylı mesken vasıflı taşınmazdır.
Konum itibari ile Seymenler caddesine cepheli konumda yer almaktadır. Ana taşınmazın çevresi betonarme perde duvar ile çevrili olup, içerisinde Betonarme tarzda inşa edilmiş 4 katlı apartman bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar başlamış ve devam etmektedir. Taşınmaz sosyal donatı alanlarına, ana yollara, AVM merkezlerine, eğitim kurumlarına,sağlık kurumlarına ve kamu kurum ve kuruluşlarına yakındır. Kampus alanlarına, Büyük Organize sanayi bölgelerine, hava limanına vevilayet merkezine üniversite hastanelerine uzak konumdadır.Taşınmazın bulunduğu bölgenin her türlü altyapısı tam olup, her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişmişlik içerisindedir. Ulaşım otobüs ve minibüs gibi toplu taşım araçları ile sağlanmaktadır. Taşınmaz Ahmet Yesevi caddesine 450 metre, Beyhekim hastanesine 900 metre, Real Alışveriş merkezine 2.10 km,Otogara 3.30 km Selçuklu Belediyesine 2.87 km ve vilayet merkezine 10.38 km mesafededir. taşınmaz, bulunduğu ana yapının. Zemin katında yer alır. Ana taşınmazın dış duvar yüzeyleri tuğla örgü, harç sıvalı ve boyalıdır. Çatısı ahşap kiremit örtü olup, yatay ve dikey yağmur suyu olukları mevcuttur. Ana taşınmazın giriş kapısı alüminyum doğramadır. Merdiven basamakları, süpürgelikler ve sahanlıklar mermer kaplı, korkulukları alüminyum doğrama korkuluktur. Giriş duvarları tavana kadar fayans kaplı, zemini seramik, tavanı dekoratif alçıpan asma tavan kaplıdır. Mesken apartmanın zemin katında olup, brüt 110,00 m² alanında olup 3 oda 1 salon, mutfak, tuvalet, banyo, antre ve giriş hol ve 2 balkondan oluşmaktadır. Taşınmazın dış giriş kapısı çelik ve iç kapı doğramaları panel kapı, pencereler ve balkon kapıları pvc doğramadan yapılı, oda tabanları laminat parke döşeme, ıslak zemin yüzeyleri fayans kaplıdır. Oda duvar yüzeyleri alçı sıva ve boyalıdır. Odalarda kartonpiyer yapılı olup, tuvalet ve banyo zemin ve duvarları boydan boya fayans kaplıdır. Mutfak alt ve üst dolapları mevcut, mutfak tezgahı granit, tezgah alnı fayans kaplamadır. Taşınmazın ısınma sistemi doğalgaz bireysel kaloriferli, elektrik, su ve telefon, tesisatları döşeli aktiftir. Taşınmaz Kuzey batı cephe konumludur.
Adresi : Selahattin Eyyubi Mahallesi Seymenler Caddesi No: 42/4 Selçuklu/Konya
Yüzölçümü : 1.635,50 m2

Arsa Payı : 493/8180 (98,56 m2)
İmar Durumu : Konya İli, Selçuklu İlçesi,Sille mahallesi 15451 Ada, 12 parsel Selçuklu Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik müdürlüğünden edinilen bilgiye göre taşınmaz 1/1000 ölçekli imar planı içerisinde yer almaktadır. Taşınmaz planda 4 ayrık mesken sahasına isabet etmektedir. İnşaat nizamı TAKS: 0.25, KAKS: 1.00 olarak belirlenmiştir.
Kıymeti : 170.000,00 TL

KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Akabe Mah., Cemil Çiçek Cad. Konya Adalet Sarayı, B Blok, Zemin Kat, Mezat Salonu, Karatay/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6301 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR