KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Selçuklu'da 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01089249
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : AKINCILAR MAH. / AYDINLIK
Oda Sayısı : 3+1
: 142
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA''NIN SESİ 03.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9461 ESAS
Muhammen Bedeli
:
290,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.01.2020 16:00
İkinci Satış Günü
:
18.02.2020 16:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 4. İCRA DAİRESİ
2019/9461 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya ili, Selçuklu İlçesi, Hocacihan Mahallesi, 288 Cilt, 28478 Sayfa, 14854 Ada, 16 parsel numaralı,2.416,00 m² yüzölçümlü, Arsa vasıflı ana taşınmazda, 6. Kat, 33 Bağımsız bölüm numaralı, 13/526 arsa paylı, Mesken vasıflı taşınmaz olup , tam olarak kayıtlı bulunmaktadır. Taşınmaz kat irtifaklıdır.
Konu taşınmazın içinde bulunduğu ana taşınmaz ile ilgili olarak zeminde yapmış olduğumuz keşif incelemesinde, taşınmaz üzerinde 8 katlı Apartmanın bulunduğu görülmüştür. Ana taşınmaz konum olarak Akıncılar Caddesine cepheli konumdadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar tamamlanmış durumdadır. Çevre yapılaşmaları genel olarak altlar ticari normal katlar mesken olan 8 katlı ruhsatlı ve plana uygun yapılaşmalar vardır. Taşınmaz sit alanı ve gürültü ve hava kirliliğinin bulunduğu sanayi bölgelerine ve hava limanına uzak konumdadır. Ana taşınmazın bulunduğu yer konum olarak, alışveriş ve iş merkezlerine, Sosyal donatı alanlarına, küçük ölçekli sanayi bölgesine, eğitim kurumlarına, resmi kurumlara, sağlık merkezlerine ve şehir merkezine yakın durumdadır. Bölge Sosyal ve kültürel yönden normal gelişmiş durumdadır. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Taşınmaz Tuz deve yolu caddesine 70 metre, Yeni Sille Caddesine 430 metre, Çevre yolu caddesine 1.1 km, Selçuklu Belediyesine 5.6 km, otogara 6.3 km ve YHT garına 4.0 km ve vilayet merkezine 4.1 km mesafededir. 6. kat kapı numarası 29 olan Mesken, antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet ve balkondan oluşmaktadır. Evin giriş çelik ve iç kapılar Amerikan panel ve pencereleri ahşap görünümlü Pvc doğramadır. Salon, oturma odası, antre duvarları alçı sıva üzeri dekoratif duvar kağıdı, diğer oda duvarlar alçı sıvalı ve plastik boyalıdır. Islak alanlar seramik kaplı ve oda tabanları laminat parke kaplıdır. Salonda ve oda duvarlarında dekoratif alçıpan asma tavan ve kartonpiyer perde bantı bulunmaktadır. Banyo duvarları ve wc duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfakta, mutfak tezgahının altında ve üstünde mutfak dolapları, arasında seramik kaplama ve tezgah bulunmaktadır. Banyoda duşa kabin, klozet ve lavabo bulunmaktadır. Mesken merkezi ısınma,doğalgazlı ve petekleri panel radyatördür.
Batı cepheli Meskenin net alanı 125,90 m2, balkonlar dâhil net 142,50 m² dir. Taşınmaza 2011 tarih 1083/391 sayı ile inşaatına müsaade edilmiştir. konu taşınmaz üzerinde bulunduğu İdekent Sitesi B blok bodrum +zemin+7 normal kattan oluşan apartmanın 6. kat, batı cephesinde yer almaktadır. Bulunduğu ana taşınmazın dış cephesi sıvalı ve dış cephe boyalı haldedir. Blok giriş kapısı alüminyum doğrama, giriş zemini mermer kaplama, merdiven ve sahanlıkları mermer kaplama, giriş duvarları seramik kaplı, merdiven korkulukları alüminyum doğramadan yapılmıştır. Her katta 5 mesken bulunmaktadır. Mesken girişinde doğalgaz tesisatı bulunmaktadır. 2 adet Asansör bulunmaktadır.
Adresi : Akıncılar Mahallesi, Akıncılar Caddesi, İde Kent Sitesi, B Blok, No: 27/29 Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 2.416,00 m2 Arsa Payı : 13/526
İmar Durumu : Konya ili, Selçuklu İlçesi, Hocacihan Mahallesi, 14854 Ada, 16 nolu parsel Planda 8 Kat mesken sahasına isabet etmektedir. Parsel İmar uygulaması görmüş imar parselidir. İmar parametreleri E:2.96 max Taks: 0.38 olarak belirlenmiştir. Taşınmazda DOP kesintisi yapılmıştır.
Kıymeti : 290.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 21/01/2020 günü 16:00 - 16:05 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 16:00 - 16:05 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9461 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR