KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Selçuklu'da 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01095425
Şehir : Konya / Selçuklu
Oda Sayısı : 3+1
: 116
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 11.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9347 ESAS
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.01.2020 14:10
İkinci Satış Günü
:
25.02.2020 14:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 4. İCRA DAİRESİ
2019/9347 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya ili, Selçuklu ilçesi, Dikilitaş Mahallesi,28 cilt, 2683 sayfa, 15681 ada 13 parsel numaralı, 6.242,00 m2 alanlı arsa üzerindeki 4 Er Katlı 7 bloklu Karkas Apartman ve Arsası vasıflı taşınmazda, B 5 blok, 2. kat, 5 bağımsız bölüm numaralı, 1/60 arsa paylı mesken vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz kat mülkiyetlidir. Ana taşınmaz üzerinde tapu kaydında belirtilen vasıfta 4 er katlı, 7 adet blok Apartman bulunmaktadır. Taşınmaz Taç mahal caddesine ve Şule sokağa cepheli konumdadır. Konu taşınmaz B 5 blok, 2 kat da 5 kapı numaralı, doğu-batı ve kuzey cephe konumludur. Taşınmazın çevre düzenlemesi yapılmıştır. Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar başlamış ve devam etmektedir. Taşınmaz alışveriş merkezlerine, eğitim kurumlarına, sosyal donatı alanlarına, küçük ölçekli sanayi bölgelerine, Selçuklu belediyesine otogara ve ana yollara yakın konumdadır. Kampüs alanlarına, YHT garına ve şehir merkezine uzak konumdadır. Bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir. Bölgenin her türlü alt yapısı tam olup, her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Ulaşım durumu minibüs, otobüs ve tramvay ile sağlanmaktadır. Ana taşınmazın dış duvar yüzeyleri tuğla örgü, harç sıvalı ve üzeri boyalıdır. Çatısı ahşap kiremit örtü olup, yatay ve dikey yağmur suyu olukları mevcuttur. Ana taşınmazın bahçe giriş kapısı ve bina giriş kapısı demir doğramadır. Merdiven basamakları, süpürgelikler ve sahanlıklar yerinde dökme mozaik, giriş zemini mermer kaplama, korkulukları demir doğrama korkuluktur. konu taşınmaz 3 oda, salon, mutfak, antre, banyo, lavabo, tuvalet ve 2 balkondan oluşmaktadır. Islak hacimlerin zeminleri seramik kaplı, odaların zemini ise vernikli taban tahtası ile kaplı durumdadır. Daire giriş kapısı ve iç kapılar ise ahşap kapıdır. Pencereler pvc doğramadan imal edilmiş olup ısıcamlıdır. Girişte vestiyer dolabı vardır. Islak hacimlerin duvarları tavana kadar fayans kaplı vaziyettedir. Diğer mahallerin duvarları sıva üzeri boyalıdır. Mutfak alt ve üst dolapları yapılı durumda olup mermer tezgâh mevcuttur. Mutfak balkonu pvc doğrama ile kapatılmıştır. Isınma bireysel sistem, doğalgazlı kalorifer sağlanmaktadır. Elektrik, su ve doğalgaz tesisatları vardır. Taşınmaz Kuzey - Doğu-Batı-kuzey cepheli, brüt alanı yaklaşık 116,00 m² dir. Taşınmaza 27.02.1996 tarih ve 3/10 sayı ile inşaatına müsaade edilmiştir.
Adresi : Sancak Mahallesi, Şule Sokak Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 6.242,00 m2(arsasının)Arsa Payı : 1/60
İmar Durumu : Konya İli, Selçuklu İlçesi, Dikilitaş Mahallesi, 15681 ada, 13 nolu parselin imar durumu ile ilgili Selçuklu Belediye Başkanlığı resmi internet sitesinden edinilen bilgiye göre taşınmaz 1/1000 ölçekli imar planında, 4 kat blok nizam Mesken sahası içerisinde yer almaktadır. Parsel imar uygulaması görmüş olup imar parselidir. İnşaat parametresi TAKS: 0.30 ve KAKS: 1.20 olarak belirlenmiştir. DOP kesintisi yapılmıştır.Taşınmaza 27.02.1996 tarih ve 3/10 sayı ile inşaatına müsaade edilmiştir.
Kıymeti : 240.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/01/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 25/02/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9347 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR