KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Selçuklu'da 4+1 daire icradan satılıktır

KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114540
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : SELÇUK MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 4+1
: 145
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 12
Binadaki Kat Sayısı : 14
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 13.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9994 ESAS
Muhammen Bedeli
:
430,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KONYA 4. İCRA DAİRESİ
2019/9994 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İli, Selçuklu İlçesi, Selçuk Mahallesi 5 cilt, 436 kütük sayfa, 28793ada 1 parsel numaralı, 2.420,00 m2 yüzölçümlü, 14 katlı Betonarme Mesken ve Arsası vasıflı, ana taşınmaz üzerinde tesis edilen Kat mülkiyetine göre, 12. Kat, 35 bağımsız bölüm numaralı 2928/115200 arsa paylı, Mesken vasıflı taşınmaz olup,Taşınmaz kat mülkiyetlidir.
Konu taşınmaz konum olarak Uzunyol ve Leyley Hasan Dede sokaklara cepheli konumdadır. Ana taşınmaz üzerinde projesine uygun olarak yapılan 14 katlı apartman vardır.Konu taşınmaz 12. kat. 35 bağımsız bölüm numaralı mesken olup, Bölgede planlı yapılaşmalar başlamış ve devam etmektedir. Ana taşınmazın bulunduğu yer konum olarak alışveriş ve iş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, resmi kurumlara,sağlık merkezlerine, eğitim kurumlarına, yerleşim yerlerine ve şehir merkezine yakın konumdadır. Bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir.Bölgenin her türlü alt yapısı tam olup her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Ulaşım durumu iyi olup, ulaşım minibüs, otobüs ile sağlanmaktadır.Ana taşınmazın dış duvar yüzeyleri tuğla örgü, harç sıvalı ve üzeri boyalıdır. Çatısı ahşap kiremit örtü olup, yatay ve dikey yağmur suyu olukları mevcuttur. Ana taşınmazın bahçe giriş kapısı demir doğrama ve bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Merdiven basamakları, süpürgelikler ve sahanlıklar mermer, korkulukları alüminyum doğrama korkuluktur. Ana yapı kaloriferli ve 2 asansörlüdür. Açık otoparkı, kamelya ve oyun alanları bulunmaktadır. Konu taşınmaz 4 oda, salon, mutfak, antre, banyo, ebevyn duşu, lavabo, tuvalet ve 3 balkondan oluşmaktadır. Islak hacimlerin zeminleri seramik kaplı, odaların zemini ise laminat parke ile kaplı durumdadır. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ise lake kapıdır. Pencereler ahşap görünümlü pvc doğramadan imal edilmiş olup ısıcamlıdır. Girişte vestiyer dolabı vardır. Islak hacimlerin duvarları tavana kadar fayans kaplı vaziyettedir. Arka odalar alçı sıva üzeri boyalı ve diğer mahallerin duvarları alçı sıva üzeri dekoratif duvar kağıdı kaplıdır. Tavanlarda dekoratif alçıpan asma tavan ve kartonpiyer perde bantı vardır. Mutfak alt ve üst dolapları yapılı durumda olup tezgâh mevcuttur. Banyoda duşa kabin, klozet ve lavabo vardır. Mutfak balkonu cam kapama ile kapatılmıştır. Isınma merkezi sistem, doğalgazlı kalorifer sağlanmaktadır. Elektrik, su ve doğalgaz tesisatları vardır.Taşınmaz Kuzey - Doğu-Batı cepheli, brüt alanı 163,00 m², balkonlar dahil net alanı 145,14 m² dir. Taşınmaza 23.01.2015 tarih 71/22 sayı ile inşaatına müsaade edilmiştir.
Adresi : Şeker Mahallesi Uzun yol Sokak No: 17/35 Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 2.420,00 m2 Arsa Payı : 2928/115200
İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 ölçekli imar planında, Mesken sahası içerisinde yer almaktadır. Parsel imar uygulaması görmüş olup imar parseli konumundadır. İmar parametreleri max TAKS: 0.25 ve E:2.10 olarak belirlenmiştir. Üzerindeki binaya ait 23.01.2015 tarih 71/22 sayılı inşaat ruhsatı vardır.
Kıymeti : 430.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 10/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 07/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9994 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
NOT: Satış ilanının ilgililere tebliğ edilememesi durumunda yapılacak gazete ilanı ve elektronik ilanın tüm ilgililere tebliğ yerine geçmesine,

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR